click to return to 
Salford Home & Contents

The Roman Catholic Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford
in the County of
-- Lancashire --

click to return to Lancashire Home

Baptisms at The Roman Catholic Cathedral Church of St John the Evangelist
in the Parish of Salford

Baptisms recorded in the Register for 1916 - 1920
Baptisms for 1919 - 1920

Previous Page of Baptisms for 1916 - 1918

Baptism: 3 Jan 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Alfredus Josephus Bones - filius Ernesti Josephi Bones & Annae (formerly Thelwell)
    Born: 27 Dec 1918
    Abode: 60 Corporation St.
    God Parents: Joannis McDonald; Elizabethae Anna Thelwell
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 205, Entry 506
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 3 Jan 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Georgius Alfredus Morris - filius Thomae Morris & Elizabethae Agnetis (formerly Harford)
    Born: 3 Dec 1918
    Abode: 23 Sackville St.
    God Parents: Agnes Byrne
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 205, Entry 507
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 3 Jan 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Anna Morgan - filius [sic] Josephi Morgan & Laurae (formerly Taylor)
    Born: 26 Dec 1918
    Abode: 14 Corporation St.
    God Parents: Maria Kilden
    Notes: Confirmata in eccles.apud Tottington 1928 nomen Teresa J.D. Ipsa anno 1940
           die 6 mensis Aprilis matrimonium contraxit cum Ernesto Littler praesentibus
           Francisco Littler et Josepha Morgan in ecclesia B.M.V. De Monte Carmelo apud Blackley
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 206, Entry 508
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 5 Jan 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Tomas Henricus Dixon - filius Thomas Henrici Dixon & Catarinae (formerly Gray)
    Born: 20 Dec 1918
    Abode: Liverpool St.
    God Parents: Joannis Probert; Maria Agnes Gray
    Baptised by: Gualtero Turner
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 206, Entry 509
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 9 Jan 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Winifrida Brown - [Child] of Thomas Brown & Agnetis (formerly Molloy)
    Born: 28 Dec 1918
    Abode: Clare St.
    God Parents: Margarita Tracey
    Baptised by: Gualtero Turner
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 206, Entry 510
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 9 Jan 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Gracia Jardine - filia Samuelis Jardine & Susannae (formerly King)
    Born: 28 Dec 1918
    Abode: 42 Cannon St.
    God Parents: Maria Davies
    Notes: [Written in margin] LIBER PECULIARIS.
    Baptised by: Gualtero Turner
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 207, Entry 511
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 12 Jan 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Arthurus Anthistle - filius Frederici Alberti Anthistle & Edith Annae (formerly Robinson)
    Born: 22 Dec 1918
    Abode: 138 Roseberry St. Ardwick
    God Parents: Patritius Josephus Anthistle; Agneta Anthistle
    Notes: Confirmatus die 20. 11. 27 in eccles. S.Annae apud Ancoats by Thomas Ep. Salf.
           Nomen Confirm. Joseph J. Davies
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 207, Entry 512
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 12 Jan 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Patritius Rafter - filius Patritius Rafter & Mariae (formerly Lang)
    Born: 1 Jan 1919
    Abode: 24 N. James Henry St.
    God Parents: Ricardus Rawson; Sara Helena Rawson
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 207, Entry 513
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 17 Jan 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Petrus Hunt - [Child] of Jessicae Hunt
    Born: 17 Jan 1919
    Abode: Hospital
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 208, Entry 514
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 17 Jan 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Honora Brennan - filia Thomae Brennan & Mariae Annae (formerly McGlynn)
    Born: 15 Jan 1919
    Abode: 9 Drayton St.
    God Parents: Beatrix Joanna Fletcher
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 208, Entry 515
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 19 Jan 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Thomas Archer - filius Caroli Archer & Margaritae (formerly Burke)
    Born: 6 Jan 1919
    Abode: 34 Park St.
    God Parents: Joannes Joseph Burke; Maria Garvey
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 208, Entry 516
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 19 Jan 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Eveline Maria Taylor - filia Joannis Taylor & Winifredae (formerly Taylor)
    Born: 30 Dec 1918
    Abode: 30 Bright St.
    God Parents: Jacobus Taylor; Eveline Readshaw
    Notes: Ipsa [sic] anno 1936 die 19 mensis Decembris matrimonium contraxit cum Dudley
           Brereton filio Georgii et Catherina Brereton praesentibus testibus Georgio Brereton et
           Catherina Longworth in ecclesia Sti. Petri apud Greengate J.H. [This later information
           written on a slip of paper inserted into the register] FIDES MATRIMONII CONTRACTI
           Hisce praesentibus testificor, die 13 mensis Novem. Anni 1943 aetatis suae 24 in hac
           ecclesia All Souls apud Weaste Evelina Taylor filiam Joannis et Winifridae olim
           baptizatam die 19 mensis Jan. anni 1919 in ecclesia Cath. Apud Salf. Matrimonium valide et
           licite contraxisse cum Josepho Britton filio Jacobi et 'Kate' aetatis suae 27
           praesentibus testibus Joanne Taylor et Liva Brittain L. Delaney Miss. Rd. Datum die 13
           mensis Novem. anni 1943]
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 209, Entry 517
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 19 Jan 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Helena Longworth - filia Gulielmi Henrici Longworth & Elizabethae (formerly Duffy)
    Born: 31 Dec 1918
    Abode: 5 N. Hill St.
    God Parents: Richardus Brown; Margarita York
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 209, Entry 518
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 24 Jan 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Winifreda Wilson - filia Roberti Wilson & Elizabethae (formerly Reeves)
    Born: 2 Jan 1919
    Abode: 11 Rodney St.
    God Parents: Maria Nielson
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 209, Entry 519
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 24 Jan 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Maria Edna Salmon - filia Florence Adae Salmon
    Born: 14 Mar 1915
    Abode: 18 Hampson St.
    God Parents: Edith Osborne
    Notes: Sub Conditione. Confirmata die 8 Junii 1924 a L.C.C. A. Stark
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 210, Entry 520
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 24 Jan 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Sydney Joannes Begley - filius Fredrici Jacobi Begley & Florence Adae Salmon
    Born: 12 Mar 1918
    Abode: 18 Hampson St.
    God Parents: Agnes Kenny
    Notes: Sub Conditione
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 210, Entry 521
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 26 Jan 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Alexia Fay - filia Patricii Fay & Lilian (formerly Dutton)
    Born: 15 Jan 1919
    Abode: 38 Parkinson St.
    God Parents: Sarah Alexia Fay
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 210, Entry 522
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 26 Jan 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Elizabeth Anna Lennon - filia Josephi Lennon & Annae (formerly Feeney)
    Born: 20 Dec 1918
    Abode: 40 The Crescent
    God Parents: Kathleen Winifrida Foster
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 211, Entry 523
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 26 Jan 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Josephus Curliss - filia [sic] Joannis Curliss & Emmae (formerly Clarke)
    Born: 16 Jan 1919
    Abode: 24 Methvin St.
    God Parents: Alexander Curliss; Maria Magdalena Curliss
    Notes: Ipse Mat. Contraxit in hac eccl. Cathedralis cum Clara Congleton die 27/3/27
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 211, Entry 524
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 31 Jan 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Josephus Best - filius Jacobi Best & Mariae (formerly Martin)
    Born: 25 Jan 1919
    Abode: 3 Islington Square
    God Parents: Maria Martin
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 211, Entry 525
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 31 Jan 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Gulielmus Burke - filius Catharinae Burke, non conjugum
    Born: 29 Dec 1918
    Abode: 51 Hodson St. Blackfriars Rd.
    God Parents: Lilian McKenna
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 212, Entry 526
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 31 Jan 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Helena Connor - filia Joannis Connor & Margaritae Helenae (formerly Eckersley)
    Born: 15 Jan 1919
    Abode: 14 Boundary St.
    God Parents: Helena Connor
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 212, Entry 527
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 2 Feb 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Edwardus Wheeler - filius Edwardi Wheeler & Henriettae (formerly Worsley)
    Born: 14 Jan 1919
    Abode: 6 Grove Place
    God Parents: Joannes Albertus Dyer; Harriet Dyer
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 212, Entry 528
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 2 Feb 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Veronica Lounds - filia Gulielmi Lounds & Emily (formerly Harper)
    Born: 15 Jan 1919
    Abode: 8 Mason St.
    God Parents: Patritius Dunn; Helena Flynn
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 213, Entry 529
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 3 Feb 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Robertus Wildgoose - filius Elsie Davison
    Born: 11 Oct 1911
    Abode: Blackpool
    God Parents: Maria Agnes O'Riordan
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 213, Entry 530
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 3 Feb 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Jacobus Lowe - filius Thomae Lowe & Mariae Catherinae (formerly Finnigan)
    Born: 24 Jan 1919
    Abode: 29 Bk. Silk St.
    God Parents: Lidia Bradley
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 213, Entry 531
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 2 Dec 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Isabella Dacre -
    Abode: 8 Brunswick St.
    Notes: domi [not in chronological order]
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 214, Entry 532
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 7 Dec 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Joannis Crow - filius Gulielmi Crow & Sarae
    Born: 2 Jan 1919 [sic]
    Abode: 13 Russell St.
    God Parents: Anna Crow
    Notes: [not in chronological order]
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 214, Entry 533
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 7 Dec 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Eva Sinnett - filia Joannis Sinnett & Annae (formerly Rimmer)
    Born: 26 Dec 1919 [sic]
    Abode: 25 Islington St.
    God Parents: Anna Joanna Mannion
    Notes: [not in chronological order]
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 214, Entry 534
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 7 Feb 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Joannis Cummins - filius Thomas Cummins & Catharinae (formerly Lynch)
    Born: 6 Nov 1918
    God Parents: Maria Jones
    Baptised by: Gualtero Turner
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 215, Entry 525
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 9 Feb 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Helena Savage - filia Tomas Savage & Elizabethae (formerly Purcell)
    Born: 25 Jan 1919
    Abode: 6 Burton St.
    God Parents: Mauritius Casey; Margarita Purcell
    Notes: Ipsa anno 1941 die 1 mensis Novembris matrimonium contraxit cum Jacobo Sheeran
           in ecclesia hac apud Salford C.H.E.
    Baptised by: Gualtero Turner
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 215, Entry 526
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 14 Feb 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Alfredus Farney - filius Joannis Farney & Margaritae (formerly Hopkins)
    Born: 11 Dec 1918
    Abode: 10 Brunswick St.
    God Parents: Sara Joanna White
    Notes: domi
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 215, Entry 527
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 14 Feb 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Franciscus Newton - filius Eduardi Newton & Margaritae Aliciae (formerly Worthington)
    Born: 1 Feb 1919
    Abode: 18 Quay St.
    God Parents: Maria Worthington
    Baptised by: Gualtero Turner
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 216, Entry 528
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 14 Feb 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Margarita Welby - filia Dominici Welby & Emiliae Mariae (formerly Morrison)
    Born: 17 Jan 1919
    Abode: 31 Crescent
    God Parents: Patricius Callan; Winifrida O'Boyle
    Notes: Ipsa anno 1939 die 17 mensis Junii matrimonium contraxit cum Arthuro Archdeacon
           filio Arthuri et Emeliae Archdeacon praesentibus testibus Fredrico Archdeacon et
           Mariah Archdeacon in ecclesia Cathedralis apud Salford Thomas Falkner
    Baptised by: Gualtero Turner
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 216, Entry 529
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 16 Feb 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Graham Bernardus Farrell - filius Bernardi Graham Farrell & Margaritae Mariae (formerly Whalley)
    Born: 29 Jan 1919
    Abode: 19 James St
    God Parents: Herbertus Leo Collins; Elsia Maria Donoghue
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 216, Entry 530
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 21 Feb 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Franciscus Kelly - filius Jacobi Kelly & Mariae (formerly Gill)
    Born: 4 Feb 1919
    Abode: 19 Diamond St.
    God Parents: Helena Wright
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 217, Entry 531
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 23 Feb 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Joseph Edwardus Loates - filius Joseph Loates & Catherinae (formerly Reynolds)
    Born: 11 Feb 1919
    Abode: 19 Percy St. Ordsall Lane
    God Parents: Anna Reynolds
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 217, Entry 532
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 23 Feb 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Arturus Green - filius Aliciae Green
    Born: 31 Dec 1918
    Abode: Davidson St.
    God Parents: Helena Louisa Flanagan
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 217, Entry 533
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 24 Feb 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Violet Anna Higgins - filia Jacobi Higgins & Elizabethae (formerly McGowan)
    Born: 29 Jan 1919
    Abode: 10 N. James Henry St.
    God Parents: Elizabetha Higgins
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 218, Entry 534
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 24 Feb 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Kathleen O'Connell - filia Mathaei O'Connell & Mariae (formerly Moore)
    Born: 8 Feb 1919
    Abode: 10 N. John St.
    God Parents: Agnes Telfer
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 218, Entry 535
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 2 Mar 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Maria Evans - filia Jacobi Henrici Evans & Annae (formerly Greenhalgh)
    Born: 9 Feb 1919
    Abode: 5 Crescent View
    God Parents: Maria Philomena Greenhalgh
    Notes: Confirmata die 15 Maii 1932 in hac eccl. H.O'N. Ipsa anno 1939 die 10 mensis
           Aprilis matrimonium contraxit cum Francisco Gault filio Gulielmi et Phyllis Gault
           praesentibus testibus Gregorio Gault et Maria G. Healey in ecclesia hac cathedrale apud
           Salford J.H.
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 218, Entry 536
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 7 Mar 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Joannes Hendrick - filius Arturi Hendrick & Elizabethae (formerly Posey)
    Born: 17 Feb 1919
    Abode: 26 Sidmouth St.
    God Parents: Maria Ferris
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 219, Entry 537
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 9 Mar 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Joanna (Jean) McEneaney - filia Thomae Henrici McEneaney & Rachael (formerly Ward)
    Born: 17 Feb 1919
    Abode: 2 N. John St.
    God Parents: Alicia McEneaney
    Notes: Ipsa anno 1943 die 1 mensis Martii matrimonium contraxit cum Josepho C. Carroll
           in ecclesia Sti. Bonifatii apud Lr. Broughton C. H. E.
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 219, Entry 538
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 9 Mar 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Helena (Eileen) Black - filia Josephi Black & Mariae (formerly Daly)
    Born: 25 Feb 1919
    Abode: 7 Cleminson St.
    God Parents: Matthaeus O'Connor; Agnes Cartwright
    Notes: confirmata hac in eccles. 5. vi. 27 C.L.E. Ipsa anno 1943 die 8 mensis Maii
           matrimonium contraxit cum Chas. Armitt praesentibus testibus Joseph et Cath. Black in
           ecclesia Sti. Lucae apud Irlam oth Heights.
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 219, Entry 539
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 16 Mar 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Terence Carvlin - filius Michaelis Joannis Carvlin & Sarah Annae (formerly Hunt)
    Born: 14 Feb 1919
    Abode: 17 Pichden St.
    God Parents: Henricus Ball; Lilia Ball
    Baptised by: Gualtero Turner
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 220, Entry 540
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 22 Mar 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Helenam Whittle - filius Emma Whittle
    Born: 17 Mar 1919
    Abode: 57 Arlington St.
    God Parents: Catarina Ney
    Baptised by: Gualtero Turner
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 220, Entry 541
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 23 Mar 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Winifreda Duff - filia Thomas Duff & Elizabeth Annae (formerly Scott)
    Born: 9 Mar 1919
    Abode: 11 James St.
    God Parents: Catherina Shea
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 220, Entry 542
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 23 Mar 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Joannes Harrison - filius Alberti Harrison & Mariae (formerly O'Keefe)
    Born: 13 Mar 1919
    Abode: 9 N. Jas. Henry St.
    God Parents: Agnes O'Keefe
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 221, Entry 543
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 30 Mar 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Maria Josephine Rose - filia Christopher Rose & Mariae (formerly Moss)
    Born: 16 Mar 1919
    Abode: 11 Adelphi Place
    God Parents: Joannes Rose; Eliza Ward
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 221, Entry 544
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 1 Apr 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Anna Denny - filia Joannis Denny & Aemiliae (formerly Edge)
    Born: 7 Mar 1919
    Abode: 4 Waddington St.
    God Parents: Maria Anna Cook
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 221, Entry 545
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 4 Apr 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Eileen Quinn - filia Francisci Quinn & Elizabethae (formerly McGuire)
    Born: 26 Mar 1919
    Abode: 24 Islington Grove
    God Parents: Helena Crosby
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 222, Entry 546
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 4 Apr 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Arturus Blewitt - filius Arturi Blewitt & Helenae (formerly Dolan)
    Born: 21 Mar 1919
    Abode: 70 St. Stephen St.
    God Parents: Franciscus Blewitt; Maria Blewitt
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 222, Entry 547
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 6 Apr 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Lilia Lowe - filia Gulielmi Lowe & Mariae Annae (formerly Perry)
    Born: 14 Mar 1919
    Abode: 16 Drayton St.
    God Parents: Gulielmus Neary; Elizabetha Mannion
    Notes: Ipsa anno 1939 die 30 mensis Decembris matrimonium contraxit cum Noah Berry
           filius Noah et Eliz. Berry (Whitehead) praesentibus testibus Alfredo Lowe et Joanna
           Pugh in ecclesia cathedrali apud Salford H. J. McCabe 30.xii.39.
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 222, Entry 548
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 11 Apr 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Kathleen Costello - filia Edwardi Costello & Catherinae (formerly Hughes)
    Born: 5 Apr 1919
    Abode: 2 Alexander St. Adelphi
    God Parents: Elizabetha O'Brien
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 223, Entry 549
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 11 Apr 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Georgius Joseph Cubitt Prestwich - filius Gulielmi Prestwich & Joannae Annae (formerly Cubitt)
    Born: 31 Mar 1919
    Abode: 4 Tweed St.
    God Parents: Maria Veronica Brown
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 223, Entry 550
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 13 Apr 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Lucia McKenna, Conversa - filia Marci Roberti Norman & Annae
    Born: 14 Jul 1872
    Abode: Hospital
    Notes: Sub Cond.
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 223, Entry 551
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 19 Apr 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Joanna Ryan, filia illegitima -
    Born: 24 Mar 1919
    Abode: 10 Gun St.
    God Parents: Catherina Ryan
    Notes: confirmata in eccles.apud Tottington 1928 nomen confirm. Teresa J.D.
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 224, Entry 552
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 20 Apr 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Herbertus Carroll - filius Herbertii Carroll & Florentiae (formerly McNee)
    Born: 3 Apr 1919
    Abode: 8 Albert Terrace
    God Parents: Herbertus Carroll; Edith Carroll
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 224, Entry 553
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 20 Apr 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Gulielmus Williams - filius Edwardi Williams & Annae (formerly Frimston)
    Born: 10 Apr 1919
    Abode: 14 Mt. Pleasant Sq.
    God Parents: Gulielmus Frimston; Ann Helena Frimston
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 224, Entry 554
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 20 Apr 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Ada Turnbull - filia Joannis Turnbull & Edithae (formerly Blair)
    Born: 23 Mar 1919
    Abode: 3 Kershaw St.
    God Parents: Helena Berry
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 225, Entry 555
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 25 Apr 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Alfredus Cooper - filius Joannis Jacobi Cooper & Joannae (formerly Rodgers)
    Born: 13 Apr 1919
    Abode: 13 Oldfield Rd. Buildings
    God Parents: Maria Elizabeth Slattery
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 225, Entry 556
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 25 Apr 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Josephus Parker - filius Joannis Parker & Annae (formerly Malone)
    Born: 4 Apr 1919
    Abode: 25 Park Place
    God Parents: Maria Hulme
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 225, Entry 557
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 26 Apr 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Edith Jones - filia Annae Jones, non conjugum
    Born: 25 Apr 1919
    Abode: 14 Blackburn Place, Liverpool St.
    God Parents: Rosa Branagan
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 226, Entry 558
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 26 Apr 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Thomas Ross - filius Gulielmi Ross & Helenae (formerly Connor)
    Born: 11 Apr 1919
    Abode: 11 Bk. Silk St.
    God Parents: Maria Agnes Gregory
    Notes: Confirmatus die 16.8.31 in eccles. S. Sebastiani apud Pendleton Joseph
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 226, Entry 559
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 2 May 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Maria Helena Harrison - filia Joannis Harrison & Mariae Helenae (formerly Brierley)
    Born: 27 Apr 1919
    Abode: 48 Cannon St.
    God Parents: Alicia Brierley
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 226, Entry 560
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 2 May 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Guliemus Doyle - filius Gulielmi Henrici Doyle & Elizabeth (formerly Scales)
    Born: 18 Apr 1919
    Abode: 33 Hope St.
    God Parents: Catherina Gannon
    Notes: Ipse anno 1943 die 31 mensis Julii matrimonium contraxit cum Ethel Maria Dodd
           filia Jacobi Henrici Dodd praesentibus testibus Georgio Whitehead et Aemilia Scales
           in ecclesia Cathedrali apud Salford Joannes Gerardus O'Donnell. Vi dispensat. in
           mixta religione. B 8359.
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 227, Entry 561
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 2 May 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Jacobus Dalton - filius Joannis Dalton & Margaritae (formerly Dumbar)
    Born: 21 Apr 1919
    Abode: 30 Park Place
    God Parents: Maria Dalton
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 227, Entry 562
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 4 May 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Elizabetha Vandon - filia Victor Vandon & Elizabethae (formerly Hulbert)
    Born: 6 Apr 1919
    Abode: 13 Weaver St.
    God Parents: Rosa Brannigan
    Notes: confirmata die 13.8.31 in eccles. S. Sebastiani apud Pendleton TERESA
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 227, Entry 563
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 8 May 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Joannis Gulielmus Tattersall - filius Joannis Gulielmi Tattersall & Mariae Annae
    Born: 22 May 1874
    Abode: 5 Mt. Pleasant Sq.
    Notes: sub cond.
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 228, Entry 564
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 9 May 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Elsie Maud Cooke - filia Joannis Cooke & Aliciae (formerly McGuire)
    Born: 14 Jan 1919
    Abode: 52 Garden Lane
    God Parents: Louisa McGillivray
    Notes: Domi. Caer. supplatae 12 Septembris 1919 F.H.
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 228, Entry 565
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 9 May 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Gulielmus Henricus Lawler - filius Gulielmi Henrici Lawler & Annae (formerly Spencer)
    Born: 13 Nov 1916
    Abode: 51 Oldfield Buildings
    God Parents: Julia Saunders
    Notes: Sub Conditione. Ipse anno 1940 die 6 mensis Decembris matrimonium contraxit
           cum Josephina Helena Goldring in ecclesia S. Mariae apud Douglas I.O.M. J. Schollick
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 228, Entry 566
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 9 May 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Elizabetha Lawler - filia Gulielmi Lawler & Annae (formerly Spencer)
    Born: 26 Aug 1918
    Abode: 51 Oldfield Buildings
    God Parents: Julia Saunders
    Notes: Sub Conditione.
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 229, Entry 567
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 9 May 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Anna Murray - filia Mariae Murray
    Born: 18 Jan 1915
    Abode: 4 Mt. Pleasant
    God Parents: Anna Taylor
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 229, Entry 568
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 9 May 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Maria Elizabetha Lythe - filia Joseph Thomas Lythe & Mariae (formerly Murray)
    Born: 20 Apr 1919
    Abode: 4 Mt. Pleasant
    God Parents: Elizabetha Marshall
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 229, Entry 569
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 11 May 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Stanley Jacobus Cook - filius Jacobi Cook & Mariae Annae (formerly Bebbington)
    Born: 30 Apr 1919
    Abode: 36 Barrow St.
    God Parents: Michael Cook; Susanna Jones
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 230, Entry 570
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 11 May 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Francis (Franciscus) Thorpe - filius Samuelis Thorpe & Rosae (formerly Tracey)
    Born: 2 May 1919
    Abode: 15 Corporation St.
    God Parents: Catherina Tracey
    Notes: Confirmed 5/6/27. Ipse anno 1941 die 9 mensis Januarii matrimonium contraxit
           cum Lilia Saxon filia Henrici et Edith Saxon (Kirk) praesentibus testibus Gulielmo
           Thorpe et Caterina Skeffington in ecclesia hac apud Salford C.L.E.
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 230, Entry 571
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 12 May 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Georgius Logan - filius Stephani Logan & Annae (formerly McAlinden olim Lynch)
    Born: 1 May 1919
    Abode: 94 Arlington St.
    God Parents: Sarah Brennan
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 230, Entry 572
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 16 May 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Jacobus Casey -
    Born: 3 May 1919
    Abode: 18 Diamond St.
    God Parents: Helena Goodwin
    Notes: [No parents' names in register]
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 231, Entry 573
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 16 May 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Jacobus Vesey -
    Born: 4 May 1919
    Abode: 20 Silk St.
    God Parents: Ludovica Roberts
    Notes: [No parents' names in register]
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 231, Entry 574
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 16 May 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Margarita McCormick - filia Josephi McCormick & Carlottae (formerly Wilson)
    Born: 3 May 1919
    Abode: 1 Prospect St.
    God Parents: Michael Monahan; Sarah Stone
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 231, Entry 575
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 16 May 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Antonius Norman Worsley - filius Mariae Worsley, non conjugum
    Born: 13 May 1919
    Abode: 21 Lester St.
    God Parents: Anna Garvey
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 232, Entry 576
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 16 May 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Samuel Goulding - filius Patricii Goulding & Emmae (formerly Bowden)
    Born: 17 Feb 1872
    Abode: 33 Hope St.
    God Parents: Rosa Anna Johnson
    Notes: Sub Conditione
    Baptised by: Thoma Sharrock
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 232, Entry 577
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 18 May 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Jacobus Dalton - filius Jacobus Dalton & Margaritae Annae (formerly Hutt)
    Born: 7 May 1919
    Abode: 23 Hall St.
    God Parents: Margarita Anna Cook
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 232, Entry 578
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 18 May 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Bernardus Williams - filius Georgii Thomae Williams & Annae (formerly Veitch)
    Born: 16 May 1919
    Abode: 60 Silk St.
    God Parents: Lily Gleeson
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 233, Entry 579
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 14 May 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Franciscus Burns - filius Joannis Burns & Margaritae (formerly Pritchard)
    Born: 27 Dec 1915
    Abode: Hospital 17 Prichard? St.
    Notes: [Baptismal date out of order] sub cond.
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 233, Entry 580
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 23 May 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Bertha Birchall - filius [sic] Jacobi Birchall & Berthae (formerly Coates)
    Born: 11 Sep 1918
    Abode: 7 Kirkham St. off Cross Lane
    God Parents: Maria Anna Bailey
    Notes: sub cond.
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 233, Entry 581
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 23 May 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Gertruda Maria (May) Yates - filia Frederici Yates & Gertrudae Mariae (formerly Wheeldon)
    Born: 1 May 1919
    Abode: 11 Burgess St.
    God Parents: Helena Aliciae Murphy
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 234, Entry 582
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 27 May 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Jacobus Gartland - filius Jacobi Gartland & Elizabethae (formerly Bainbridge)
    Born: 14 May 1919
    Abode: 23 Ewart St.
    God Parents: Hannah Kelly
    Baptised by: Gualtero Turner
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 234, Entry 583
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 30 May 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Maria Aiden - filia Eduardi Aiden & Annae (formerly Atkinson)
    Born: 26 May 1919
    Abode: 212 Lower Broughton Rd.
    God Parents: Joseph Brazel; Anna Brazel
    Notes: [Surname in left hand column is Hayden not Aiden as written in name field]
           Ipsa anno 1941 die 4 mensis Januarii matrimonium contraxit cum Gilberto McCawley
           filio Jacobi et Margaritae McCawley (Donohue) in ecclesia S. Crucis in Diocesi
           Montreal Canada
    Baptised by: Gualtero Turner
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 234, Entry 584
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 30 May 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Danielis Sunderland - filius Gulielmus Henricus Sunderland & Annae (formerly Keating)
    Born: 18 May 1919
    Abode: 3 Blythe St.
    God Parents: Agnes Byrne
    Baptised by: Gualtero Turner
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 235, Entry 585
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 30 May 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Catarina Hurley - filia Jacobi Hurley & Caceiliae (formerly Malpus)
    Born: 21 May 1919
    Abode: 32 Waterloo St.
    God Parents: George Banks; Mabel Wroe
    Notes: Ipsa anno 1937 die 17 mensis Julii matrimonium contraxit cum Haroldo Ashton
           praesentibus testibus Frederico Barr et Delia Wheaton in ecclesia Stae. Teresiae apud Irlam J.H.
    Baptised by: Gualtero Turner
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 235, Entry 586
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 1 Jun 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Franciscus Johnson - filius Caroli Johnson & Christinae (formerly Carter)
    Born: 20 May 1919
    Abode: 26 Barrow St.
    God Parents: Thoma Carter; Eliza Kay
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 235, Entry 587
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 1 Jun 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Terentius Kelly - filius Danielis Kelly & Annae (formerly Hotine)
    Born: 12 May 1919
    Abode: 1a Adelphi Avenue
    God Parents: Joseph Terentius O'Gorman; Maria O'Gorman
    Notes: confirmatus die 29.11.31 in eccles. B.V.M. de M. Carmelo apud Blackley nomen
           confirm. Daniel J.D.
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 236, Entry 588
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 1 Jun 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Jacobus Henricus Callaghan - filius Danielis Callaghan & Mariae Helenae (formerly O'Connor)
    Born: 19 Sep 1895
    Abode: 18 Whalley St. Ancoats
    Notes: Sub Conditione Ipse anno 1919 die 7 mensis Junii matrimonium contraxit cum
           Sara Coffey filia Jeremiah et Annae Coffey (Roach) praesentibus testibus Carolo
           Coffey et Gertruda Wilson in ecclesia Sti. Joannis Evangelistae apud Salford
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 236, Entry 589
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 1 Jun 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Lilia Anna Donohue - filia Philippi Donohue & Sarae Annae (formerly Parkinson)
    Born: 17 Sep 1918
    Abode: 13 Park Place
    God Parents: Agnes Kenny
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 236, Entry 590
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 1 Jun 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Monica Donohue - filia Philippi Donohue & Sarae Annae (formerly Parkinson)
    Born: 11 Mar 1916
    Abode: 13 Park Place
    God Parents: Bedelia Carter
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 237, Entry 591
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 6 Jun 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Maria Elizabetha Preston - filia Joannis Ricardi Preston & Mariae Elizabethae (formerly Hurine)
    Born: 20 May 1919
    Abode: 41 Rosamund St.
    God Parents: Elizabetha Cosgrove
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 237, Entry 592
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 6 Jun 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Kenneth Davies - filius Margaritae Davies
    Born: 2 May 1919
    Abode: 11 Hibbert St.
    God Parents: Bertha Hewins
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 237, Entry 593
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 6 Jun 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Anna Hutchinson - filia Alfredi Hutchinson & Aliciae (formerly Johnson)
    Born: 20 May 1919
    Abode: 5 Francis Square
    God Parents: Francesca Hutchinson
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 238, Entry 594
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 6 Jun 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Joannes Landers - filius Thomae Landers & Elizabethae (formerly Whitehead)
    Born: 31 Aug 1905
    Abode: 18 Sharratt St.
    God Parents: Thoma McLoughlin; Teresa Dowd
    Notes: Sub Conditione
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 238, Entry 595
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 6 Jun 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Evelyn Maria Landers - filia Thomae Landers & Elizabethae (formerly Whitehead)
    Born: 31 Dec 1909
    Abode: 18 Sharratt St.
    God Parents: Thoma McLoughlin; Teresa Dowd
    Notes: (Sub. Conditione). Confirmata 8 Junii 1919 a J. S. Vaughan
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 238, Entry 596
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 8 Jun 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Jacobus Mullen - filius Jacobi Mullen & Lydiae (formerly Sharrocks)
    Born: 31 May 1919
    Abode: 1 Rockcliffe St.
    God Parents: Beatrix Devereux; Gulielmus Sharrock
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 239, Entry 597
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 8 Jun 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Jacobus Hogan - filius Jacobi Hogan & Mariae Annae (formerly Cook)
    Born: 23 May 1919
    Abode: 13 Waterloo St.
    God Parents: Anna Cook
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 239, Entry 598
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 8 Jun 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Josephus Berry - filius Josephi Berry & Elizabeth (formerly Cook)
    Born: 21 May 1919
    Abode: 15 Silk St.
    God Parents: Josephus Parkinson; Anna Cook
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 239, Entry 599
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 8 Jun 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Maria (May) Harris - filia Arthuri Harris & Catharinae (formerly Smith)
    Born: 20 May 1919
    Abode: 11 Bank St.
    God Parents: Carolus Archer; Maria Smith
    Notes: Ipsa anno 1939 die 23 mensis Septembris matrimonium contraxit cum Ricardo
           Minshull praesentibus testibus Bernardo Harris et Clarice Halliwell in ecclesia Sti.
           Lucae apud Irl. Of Heights
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 240, Entry 600
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 8 Jun 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Georgius Sheridan - filius Joannis Sheridan & Esther (formerly Clavely)
    Born: 28 May 1919
    Abode: 10 Islington St.
    God Parents: Martha Smith
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 240, Entry 601
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 9 Jun 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Fredericus Hulmes - filius Thomae Hulmes & Joannae (formerly Martin)
    Born: 29 May 1919
    Abode: 4 Factory Lane
    God Parents: Phyllis Gault
    Notes: Ipse anno 1939 die 30 mensis Septembris matrimonium contraxit cum Dorothea
           Horrocks filia Joannis Gul.et Rachel May Horrocks (Williams) praesentibus testibus
           Leonardus Reynolds et Catharina Reynolds in ecclesia hac Cathedrali Sti. Joannis apud
           Salford H. J. McCabe 30.ix.39
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 240, Entry 602
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 13 Jun 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Catharina McCormick - filia Jacobi McCormick & Mariae (formerly Hughes)
    Born: 23 May 1919
    Abode: 39 Rosamond St.
    God Parents: Maria McCormick
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 241, Entry 603
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 13 Jun 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Gulielmus Poole - filius Thomae Poole & Franciscae (formerly Carton)
    Born: 4 Jun 1919
    Abode: 9 Hatherton St.
    God Parents: Arthurus Carton; Margarita Healey
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 241, Entry 604
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 18 Jun 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Gulielmus Jacobus Moorhouse - filius Roberti Moorhouse & Sarae
    Born: 1851
    Notes: Conditionate
    Baptised by: Thoma Sharrock
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 241, Entry 605
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 20 Jun 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Robertus Herbertus Frimstone - filius Joseph Frimstone & Annae Helenae (formerly Roberts)
    Born: 10 Jun 1919
    Abode: 12 Mount Pleasant Square
    God Parents: Joseph Franciscus Machrey; Anna Williams
    Baptised by: Gualtero Turner
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 242, Entry 606
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 20 Jun 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Teresa Caulfield - filia Henrici Caulfield & Teresae (formerly Williams)
    Born: 11 Jun 1919
    Abode: 19 Back Silk St.
    God Parents: Maria Williams
    Baptised by: Gualtero Turner
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 242, Entry 607
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 24 Jun 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Margarita Joanna Blewitt - filia Francisci Blewitt & Mariae (formerly Jackson)
    Born: 26 May 1919
    Abode: 103 St. Stephen's St.
    God Parents: Helena Blewitt
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 242, Entry 608
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 24 Jun 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Georgius Wilson - filius Alexandri Wilson & Louisae (formerly Langley)
    Born: 3 Jun 1919
    Abode: 13 Uxbridge St.
    God Parents: Elizabeth Broe
    Notes: Ipse anno 1941 die 13 mensis 9 matrimonium contraxit cum Mary Moylan (?) [sic]
           praesentibus testibus Josepho Keane et Anna Dodd in ecclesia Stae. Ceaddae apud Manchester
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 243, Entry 609
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 27 Jun 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Fredericus Josephus Benedictus Donnelly - filius Fredrici Donnelly & Helenae Catherinae (Kathleen) (formerly Hyland)
    Born: 24 May 1919
    Abode: 8 Park Place
    God Parents: Maria Anna Moran
    Notes: Confirmatus in eccles. S. Jacobi apud Pendleton 30.3.30 Nomen Confirm. Patrick J.D.
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 243, Entry 610
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 27 Jun 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Catharina (Kathleen) McNamara - filia Joannis Gulielmi McNamara & Matildae (formerly Cheetham)
    Born: 15 Jun 1919
    Abode: 8 Devine St.
    God Parents: Maria McNamara
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 243, Entry 611
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 29 Jun 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Petrus Fennell - filius Gulielmi Fennell & Mariae Joannae (formerly Fulton)
    Born: 8 Jun 1919
    Abode: 3 Wellington St.
    God Parents: Gulielmus Tracy; Maria Helena Tracy
    Notes: Ipse anno 1941 die 19 mensis Julii matrimonium contraxit cum Norah Patricia
           Dolan praesentibus testibus Joanne Fennell et Catherine Dolan in ecclesia B. B.
           Martyrum Angliae apud Whalley Range, Mancunii J. Schollick.
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 244, Entry 612
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 29 Jun 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Margarita Nally - filia Jacobi Nally & Margaritae (formerly Cavanagh)
    Born: 11 Jun 1919
    Abode: 4 Lower Islington St.
    God Parents: Michael Coffey; Elizabetha Coffey
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 244, Entry 613
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 30 Jun 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Agatha Slater - filia Gulielmi Henrici Slater & Adae (formerly Windsor)
    Born: 30 Apr 1919
    Abode: 13 Liverpool St.
    God Parents: Teresa Robinson
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 244, Entry 614
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 3 Jul 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Clara Smith - filia Edwardi Smith & Elizabethae (formerly Taylor)
    Born: 25 Jun 1919
    Abode: 5 Mottram St.
    God Parents: Clara Smith
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 245, Entry 615
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 3 Jul 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Margarita Hewitt - filia Georgii Hewitt & Elizabethae Annae (formerly Davies)
    Born: 27 Jun 1919
    Abode: 13 Leicester St.
    God Parents: Maria Tynan
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 245, Entry 616
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 6 Jul 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Lucia Wassell - filia Gulielmi Wassell & Luciae (formerly Fraser)
    Born: 17 Jun 1919
    Abode: 2 Richmond View
    God Parents: Gulielmus Wassell; Maria Riley
    Notes: Confirmata est in eccles. S. Philipi apud Smethwick a Archiepiscopo Birmingham
           Dec. 14. 30 J.D.
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 245, Entry 617
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 7 Jul 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Fredericus Josephus Patricius Elliott - filius Josephi Patrici Elliott & Emmae (formerly Palmer)
    Born: 27 Nov 1918
    Abode: 4 Diamond St.
    God Parents: Margarita Cordner
    Notes: Conditionate
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 246, Entry 618
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 11 Jul 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Anna Burton - filia Teresiae Burton, non conjugum
    Born: 25 Jun 1919
    Abode: 84 Arlington St.
    God Parents: Gul. Henricus Longworth; Elizabeth Longworth
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 246, Entry 619
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 11 Jul 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Francesca Handley - filia Winefridae Handley, non conjugum
    Born: 26 Jun 1919
    Abode: 18 Bath St.
    God Parents: Ada Wainwright
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 246, Entry 620
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 13 Jul 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Gulielmus L'Estrange - filius Thomae L'Estrange & Helenae (formerly Hill)
    Born: 24 Jun 1919
    Abode: 12 Richmond Terrace
    God Parents: Phyllis Gould
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 247, Entry 621
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 13 Jul 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Thoma Hodgins - filius Gulielmi Hodgins & Annae (formerly Bailey)
    Born: 8 Jul 1919
    Abode: 22 Silk St.
    God Parents: Maria Burns
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 247, Entry 622
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 14 Jul 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Helena Casey - filia Joannis Thomae Casey & Margaritae (formerly McMullen)
    Born: 28 Jun 1919
    Abode: 7 West Charles St.
    God Parents: Maria Lily McMullen
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 247, Entry 623
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 18 Jul 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Franciscus Thorpe - filius Henrici Thorpe & Annae (formerly Jones)
    Born: 14 Jul 1919
    Abode: 20 Blackburn Blds.
    God Parents: Josiah Jones; Elizabetha Bigley
    Baptised by: Gualtero Turner
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 248, Entry 624
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 18 Jul 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Gulielmus Williams - filius Francisci Williams & Sarah (formerly Dillon)
    Born: 10 Jul 1919
    Abode: 7 Barlows Croft
    God Parents: Jacobus Newall; Helena Dillon
    Baptised by: Gualtero Turner
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 248, Entry 625
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 20 Jul 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Agnes Jones - filia Jacobi Jones & Agnetis (formerly Barratt)
    Born: 6 Jul 1919
    Abode: 5 Walrus Rd.
    God Parents: Elizabetha Barrett
    Baptised by: Gualtero Turner
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 248, Entry 626
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 20 Jul 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Louisa Brannon - filia Joannis Brannon & Margaritae (formerly Harrington)
    Born: 7 Jul 1919
    Abode: 26 North Silk St.
    God Parents: Gulielmus Armstrong; Catarina Kelly
    Notes: Ipsa anno 1938 die 3 mensis Decembris matrimonium contraxit cum Francisco
           Carberry filio Joannis et Marthae Carberry praesentibus testibus Georgio Fisher et Maria
           L. Carberry in ecclesia Sti. Petri apud Greengate
    Baptised by: Gualtero Turner
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 249, Entry 627
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 20 Jul 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Eduardus McGee - filius Eduardi McGee & Ethel (formerly Wallwork)
    Born: 3 Jul 1919
    Abode: 59 Arlington St.
    God Parents: Alexander Green; Elizabetha Graham
    Baptised by: Gualtero Turner
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 249, Entry 628
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 21 Jul 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Catarina Simon - filia Joannis Simon & Janae (formerly Hushon)
    Born: 29 Jun 1919
    Abode: 11 Islington Grove
    God Parents: Agnes Billingham
    Baptised by: Gualtero Turner
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 249, Entry 629
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 25 Jul 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Doris Garrity - filia Timothi Garrity & Elizabethae (formerly Seddon)
    Born: 23 Jul 1919
    Abode: 30 Corporation St.
    God Parents: Joannis Luckman; Maria Tracey
    Baptised by: Gualtero Turner
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 250, Entry 630
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 28 Jul 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Georgius Cleary - filius Patritii Cleary & Elizabeth (formerly Milan)
    Born: 19 Jul 1919
    Abode: 6 Silk Place
    God Parents: Margarita Hawkins
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 250, Entry 631
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 1 Aug 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Elizabetha Aldridge - filia Josephi Aldridge & Elizabethae (formerly Derbyshire)
    Born: 14 Jul 1919
    Abode: 2 Perseverance Pl.
    God Parents: Maria McManus
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 250, Entry 632
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 1 Aug 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Francesca Kushner - filia Abe Kushner & Josephinae (formerly Gaughran)
    Born: 27 Jul 1919
    Abode: 25 Oldfield Rd.
    God Parents: Louisa Langham
    Notes: Confirmata in eccles. Sti. Jacobi apud Pendleton die 26 Maii 1935.
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 251, Entry 633
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 6 Aug 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Anna Maria Worrall - filia Joannis Gulielmi Worrall & Florence (formerly Beckett)
    Born: 27 Feb 1919
    Abode: 15 Ewart St.
    God Parents: Thomas Regan; Aileen Maria Magdelen Worrall
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 251, Entry 634
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 8 Aug 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Michael Murtagh - filius Ludovici Murtagh & Mabel (formerly Wadsworth)
    Born: 3 Aug 1919
    Abode: 37 Tontine St.
    God Parents: Margarita Murtagh
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 251, Entry 635
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 8 Aug 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Gulielmus Ismay - filius Benjamin Ismay & Norah (formerly O'Donnell)
    Born: 13 May 1919
    Abode: 47 Ford St.
    God Parents: Sarah Mulligan
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 252, Entry 636
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 8 Aug 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Joannes Kennedy - filius Caroli Colin Kennedy & Helenae (formerly Taylor)
    Born: 23 Jul 1919
    Abode: 20 Waterloo St.
    God Parents: May Curley
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 252, Entry 637
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 8 Aug 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Joannes Stanley Hopkins - filius Gulielmi Hopkins & Florence (formerly Beatty)
    Born: 25 Jul 1919
    Abode: 11 Peru St.
    God Parents: Anna Hopkins
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 252, Entry 638
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 10 Aug 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Cyril Williams - filius Joannis Williams & Elizabethae (formerly Howcroft)
    Born: 1 Aug 1919
    Abode: 88 Silk St.
    God Parents: Sara Williams
    Baptised by: F Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 253, Entry 639
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 10 Aug 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Norman Cawley - [Child] of Georgi Cawley & Gertrude (formerly Salmon)
    Born: 22 Jun 1919
    Abode: 18 Hampson St.
    God Parents: Maria Alicia Byrne
    Baptised by: F Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 253, Entry 640
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 10 Aug 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Joanna Francesca Stanley - filia Gulielmi Edwardi Stanley & Francescae (formerly Delaney)
    Born: 28 Jul 1919
    Abode: 23 Sligo St.
    God Parents: Harrieta Nickson
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 253, Entry 641
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 14 Aug 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Rosa Burket - filia Irving Burket & Rosa (formerly O'Connor)
    Born: 5 Feb 1908
    Abode: Hospital
    Notes: Sub Cond. (Conditional)
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 254, Entry 642
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 15 Aug 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Joannis Gannon - filius Edwardi Gannon & Lavinia (formerly Rowlands)
    Born: 30 Jul 1919
    Abode: 17 Pine St.
    God Parents: Maria Gilmore
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 254, Entry 643
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 15 Aug 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Jacobus Lewis - filius Thomae Lewis & Norae (formerly Kane)
    Born: 6 Aug 1919
    Abode: 76 Cannon St.
    God Parents: Margaritae Lewis
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 254, Entry 644
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 15 Aug 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Jacobus Costello - filius Michaelis Costello & Nancy (formerly McCleary)
    Born: 11 Aug 1919
    Abode: 10 Barlows Blgs.
    God Parents: Jacobus Green; Margarita Quinn
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 255, Entry 645
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 15 Aug 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Cecilia Harrison - filia Stephani Harrison & Marthae (formerly Sherlock)
    Born: 6 Aug 1919
    Abode: 6 Bk. Arlington St.
    God Parents: Margarita Haworth
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 255, Entry 646
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 17 Aug 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Georgius Morrisey - filius Tomas Morrisey & Hannah (formerly Mayors)
    Born: 1 Aug 1919
    Abode: 56 Nth. George St.
    God Parents: Ethel Mayors
    Baptised by: Gualtero Turner
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 255, Entry 647
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 20 Aug 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Maria Margarita Masterson - filia Margaritae Masterson
    Born: 1 Aug 1919
    Abode: 9 Hall St.
    God Parents: Catherina Shelmerdine
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 256, Entry 648
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 22 Aug 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Martha Joanna McMahon - filia Francisci McMahon & Marthae Joannae (formerly Taggart)
    Born: 17 Aug 1919
    Abode: 82 Arlington St.
    God Parents: Anna Taggart
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 256, Entry 649
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 22 Aug 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Gulielmus Werren - filius Veronicae Werren
    Born: 13 Aug 1919
    Abode: 48 Albion St.
    God Parents: Veronica Kennedy
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 256, Entry 650
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 24 Aug 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Josephus Morgan - filius Georgii Morgan & Dorotheae (formerly Wrathmall)
    Born: 15 Aug 1919
    Abode: 7 Islington Sq.
    God Parents: Agnes Gordon
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 257, Entry 651
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 30 Aug 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Albertus Walker - filius Herberti Walker & Mariae (formerly McMahon)
    Born: 10 Aug 1919
    Abode: 25 Park Place
    God Parents: Maria McMahon
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 257, Entry 652
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 30 Aug 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Doreen Eileen Brennan - filia Thomae Brennan & Marthae (formerly Clarke)
    Born: 6 Aug 1919
    Abode: 7 Charlotte St.
    God Parents: Maria Brennan
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 257, Entry 653
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 30 Aug 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Anna McLean - filia Henrici McLean & Mariae (formerly Farrell)
    Born: 27 Jul 1919
    Abode: 19 Mount St.
    God Parents: Anna Farrell
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 258, Entry 654
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 31 Aug 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Gulielmus McDonough - filius Jacobi McDonough & Emmae (formerly Lomax)
    Born: 15 Aug 1919
    Abode: 69 Bury St.
    God Parents: Jacobus McDonough; Anna McDonough
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 258, Entry 655
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 1 Sep 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Teresa Flanagan - filia Joseph Flanagan & Helenae Louisae (formerly Morton)
    Born: 19 Aug 1919
    Abode: 24 Liverpool St.
    God Parents: Anna Elizabetha Totton
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 258, Entry 656
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 5 Sep 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Winefreda Morris - filia Petri Morris & Elizae (formerly Cropper)
    Born: 23 Aug 1919
    Abode: 48 Albion St.
    God Parents: Anna Murphy
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 259, Entry 657
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 5 Sep 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Eileen Maria Hettrick - filia Emily Hettrick
    Born: 26 Aug 1919
    Abode: 43 Rosamund St.
    God Parents: Margarita Riley
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 259, Entry 658
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 5 Sep 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Jacobus Jennings - filius Thomae Jennings & Mariae Veronicae (formerly Bagley)
    Born: 21 Aug 1919
    Abode: 9 Jones St.
    God Parents: Joannes Jennings; Jemima Jennings
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 259, Entry 659
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 5 Sep 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Gerardus Croasdale - filius Francisci Croasdale & Mariae (formerly Field)
    Born: 1 Sep 1919
    Abode: 6 Birch St.
    God Parents: Margarita Allen
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 260, Entry 660
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 6 Sep 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Gulielmus Henricus Doyle - filius Francisci Doyle & [unnamed]
    Born: 11 Sep 1874
    Abode: 6 Islington Grove
    God Parents: Esther Doogan
    Notes: [mother's name and maiden name represented by 2 question marks] Sub Conditione.
           Ipse matrim.contraxit die 8 Sep. 1919 in hac ecc. Cath.cum Helena Roach filia
           Joannis et Catherina Roach (Connolly) Testes Joannes Harrison Anna Harrison Fran. Harrison
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 260, Entry 661
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 12 Sep 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Anna Harris - filia Ludovici Harris & Catherinae (formerly Creegan)
    Born: 10 Sep 1914
    Abode: 30 Yorkshire St.
    God Parents: Margarita Creegan
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 260, Entry 662
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 12 Sep 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Annetta Munt - filia Frederici Munt & Annetae (formerly Robinson)
    Born: 9 Dec 1916
    Abode: 2 Brunswick St.
    God Parents: Agnes Byrne
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 261, Entry 663
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 12 Sep 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Beatrice Elizabetha Munt - filia Frederici Munt & Annetae (formerly Robinson)
    Born: 13 Nov 1918
    Abode: 2 Brunswick St.
    God Parents: Agnes Byrne
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 261, Entry 664
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 12 Sep 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Jacobus Smith - filius Gulielmi Smith & Elsie (formerly Ackroyd)
    Born: 7 Aug 1919
    Abode: 17 Islington St.
    God Parents: Kathleen Coyle
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 261, Entry 665
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 16 Sep 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Gulielmus Thoma Walsh - filius [unnamed] (formerly O'Neil)
    Born: 31 Aug 1919
    Notes: Domi. [Although no parents are named, the mother's maiden name is given. See
           p264 Entry 574 ]
    Baptised by: Georgio Ayles Waters
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 262, Entry 666
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 14 Sep 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Elizabetha Elsie Kearns - filia Gulielmi Kearns & Mariae (formerly Kelly)
    Born: 25 Aug 1919
    Abode: 5 Waddington St.
    God Parents: Jacobus Kelly; Elsie Kearns
    Notes: Ipsa anno 1943 die 6 mensis Feb. matrimonium contraxit cum Fred. Fish fili
           Joannis et Eliz. Praesentibus tesibus Gulielmo Kearns et Maria Kearns in ecclesia All
           Souls apud Weaste Salford
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 262, Entry 667
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 14 Sep 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Mildreda Jennings - filia Thomae Jennings & Beatricis (formerly Parker)
    Born: 29 Aug 1919
    Abode: 8 Oldfield Rd. Dwellings
    God Parents: Mabel Parker
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 262, Entry 668
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 19 Sep 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Dionysius O'Connor - filius Matthaei O'Connor & Margaritae (formerly Dowling)
    Born: 16 Sep 1919
    Abode: 15 Ford St.
    God Parents: Kathleen O'Keefe
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 263, Entry 670
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 19 Sep 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Thoma Georgius Maltby - filius Joannis Maltby & Rebecca (formerly Musson)
    Born: 3 Jul 1916
    Abode: 5 Browning St.
    God Parents: Maria Riley
    Notes: [the father's name appears to have been crossed out]
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 263, Entry 671
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 19 Sep 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Maria Maltby - filia [unnamed] (formerly Musson)
    Born: 28 Jul 1918
    Abode: 5 Browning St.
    God Parents: Maria Marsden
    Notes: Registered M. Brady [Although no parents are named, the mother's maiden name is given]
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 264, Entry 672
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 21 Sep 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Maria Ferris - filius [sic] Danielis Ferris & Mariae (formerly Mulligan)
    Born: 8 Sep 1919
    Abode: 6 Bath St.
    God Parents: Margarita Harris
    Notes: [entry number out of sequence] Ipsa anno 1940 die 11 mensis Maii matrimonium
           contraxit cum Ernesto Smethurst in ecclesia Sti. Bonifatii apud Lr. Broughton
    Baptised by: Gualtero Turner
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 264, Entry 573
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 21 Sep 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Gulielmum Tomam Walsh - filius Gulielmi Walsh & Mariae (formerly O'Neill)
    Born: 31 Aug 1919
    Abode: 16 Sidmouth St.
    God Parents: Julia O'Neill
    Notes: Vide No 666 F.H.
    Baptised by: Gualtero Turner
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 264, Entry 574
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 22 Sep 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Bernardum Feeney - filius Philippi Feeney & Catarinae (formerly McGee)
    Born: 12 Sep 1919
    Abode: 45 Cannon St.
    God Parents: Catarina McNally
    Baptised by: Gualtero Turner
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 265, Entry 575
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 25 Sep 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Ernestus Harrison - filius Joannis Ernesti Harrison & Christinae (formerly McHugh)
    Born: 19 Sep 1919
    Abode: 25 Tontine St.
    God Parents: Margarita Cunliffe
    Notes: Died same day
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 265, Entry 676
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 26 Sep 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Martha Helena Smith - filia Thomae Smith & Florentiae (formerly McAuley)
    Born: 14 Sep 1919
    Abode: 11 Yorkshire St.
    God Parents: Rosa Anna McAuley
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 265, Entry 677
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 26 Sep 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Helena Roberts - filia Caroli Roberts & Helenae (formerly Judge)
    Born: 31 Aug 1919
    Abode: 22 Sharratt St.
    God Parents: Josephus Patricius Walton; Maria Anna Walton
    Notes: Ipsa anno 1940 die 23 mensis Martii matrimonium contraxit cum Georgio Foster in
           ecclesia Stae. Mariae apud Mancunium
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 266, Entry 678
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 26 Sep 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Maria Joanna Roberts - filia Caroli Roberts & Helenae (formerly Judge)
    Born: 31 Aug 1919
    Abode: 22 Sharratt St.
    God Parents: Maria Joanna Roberts
    Notes: [Repeated entry number]
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 266, Entry 678
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 26 Sep 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Emilia Wilson - filia Normani Wilson & Margaritae (formerly Lynch)
    Born: 16 Sep 1919
    Abode: 11 Wickham
    God Parents: Margarita Chorlton
    Notes: Ips anno 1928 [sic] die 15 mensis Martii matrimonium contraxit cum Fredrico
           Hewitson praesentibus Catherina Murray et Elizabetha Morrison in ecclesia S. Joannis
           apud Salford Thomas Faulkner
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 266, Entry 679
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 1 Oct 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Josephus Heaney - filius Joannis Heaney & Henriettae (formerly Keane)
    Born: 21 Sep 1919
    Abode: 5 Cliburn St.
    God Parents: Maria Alicia McDonald
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 267, Entry 680
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 3 Oct 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Maria Whitehead - filia Ricardi Whitehead & Mariae (formerly Cresswell)
    Born: 19 Sep 1919
    Abode: 3 Pearson St.
    God Parents: Elizabeth Cresswell
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 267, Entry 681
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 3 Oct 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Carolus Davies - [Child] of Caroli Davies & Brigittae (formerly Mannion)
    Born: 19 Sep 1919
    Abode: 15 Ronald St.
    God Parents: Agnes Kenny
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 267, Entry 682
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 5 Oct 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Gulielmus Henricus Green - filius Gulielmi Green & Mariae Annae (formerly Rustidge)
    Born: 20 Sep 1919
    Abode: 17 N. Jas. Henry St.
    God Parents: Thomas Nealon; Maria Helena Roberts
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 268, Entry 683
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 5 Oct 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Winifreda Burns - filia Ludovici Burns & Sarae (formerly Landers)
    Born: 20 Sep 1919
    Abode: 19 Sharratt St.
    God Parents: Gulielmus Burns; Joanna Kavanagh
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 268, Entry 684
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 5 Oct 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Joannes Cunliffe - filius Gulielmi Cunliffe & Elizabethae Annae (formerly Smallwood)
    Born: 23 Sep 1919
    Abode: 3 Factory Lane
    God Parents: Elsie Parker
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 268, Entry 685
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 6 Oct 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Florentia Stevenson - filia Gulielmi Henrici Stevenson & Catherinae (formerly Ryan)
    Born: 21 Sep 1919
    Abode: 39 Corporation St.
    God Parents: Margarita Timperley
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 269, Entry 686
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 6 Oct 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Ethel Hannibal - filia Helenae Hannibal
    Born: 28 Aug 1919
    Abode: 27 Oldfield Rd.
    God Parents: Florentia Kenny
    Notes: Confirmata Teresia die 18 Decembris 1932 in eccl. S. Mariae Eccles. H. O'N.
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 269, Entry 687
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 10 Oct 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Joannes Buckley - filius Joannes Buckley & Mariae Helenae (formerly Hall)
    Born: 29 Sep 1919
    Abode: 11 Rice St.
    God Parents: Joannes Lyons; Sarah Joanna Lyons
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 269, Entry 688
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 10 Oct 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Jacobus Thomas Holt - filius Elizabethae Helenae Hawkins
    Born: 23 Jun 1918
    Abode: 27 Cow Lane
    God Parents: Maria Gannon
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 270, Entry 689
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 14 Oct 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Georgius Henricus Melia - filius Michaelis Joannis Melia & Mariae (formerly Heap)
    Born: 4 Oct 1919
    Abode: 11 Albert Terrace
    God Parents: Susannah Mallon
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 270, Entry 690
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 10 Oct 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Ada Smith - filia Harold Smith & Berthae (formerly Crompton)
    Born: 1 Oct 1919
    Abode: 22 George St.
    God Parents: Lilia Lucas
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 270, Entry 691
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 12 Oct 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Gulielmus Ivory - filius Patricii Ivory & Elizabeth (formerly Melia)
    Born: 12 Oct 1919
    Abode: 7 Sydney St.
    God Parents: Michael Phelan; Catherina Bird
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 271, Entry 692
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 12 Oct 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Samuel Cunningham - filius Thomae Cunningham & Catherinae (formerly Finnerty)
    Born: 27 Sep 1919
    Abode: 12 Lester St.
    God Parents: Francisca Morris
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 271, Entry 693
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 12 Oct 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Maria Moore - filia Joannis Moore & Catherinae (formerly Rourke)
    Born: 1 Oct 1919
    Abode: 26 Islington Grove
    God Parents: Maria Moore
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 271, Entry 694
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 12 Oct 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Catherina (Kathleen) Moylan - filia Michaelis Moylan & Aemiliae (formerly Cooper)
    Born: 4 Oct 1919
    Abode: 10 Cleminson St.
    God Parents: Josephus Cooper; Catherina Preston
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 272, Entry 695
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 12 Oct 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Gulielmus Pollard - filius Henrici Pollard & Catherinae (formerly Kean)
    Born: 19 Sep 1919
    Abode: 10 Barn St.
    God Parents: Florentia Barclay
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 272, Entry 696
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 15 Oct 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Joannis Casey - filius Jacobi Casey & Hannah (formerly Rainsford)
    Born: 15 Oct 1919
    Abode: 8 Lower Islington St.
    God Parents: Margarita Dwyer
    Baptised by: Gualtero Turner
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 272, Entry 697
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 17 Oct 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Arturus Riley - filius Henrici Riley & Alexiae (formerly Henderson)
    Born: 6 Oct 1919
    Abode: 3 Wickham St.
    God Parents: Fredericus Taylor; Margarita Robinson
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 273, Entry 698
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 12 Oct 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Helena Kelly - filia Gulielmi Henrici Kelly & Helenae (formerly Henderson)
    Born: 28 Sep 1919
    Abode: (At St. Joseph's Salford)
    God Parents: Arturus Henderson; Joanna Henderson
    Baptised by: Gul. J. O'Dwyer
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 273, Entry 699
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 18 Oct 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Josephus Patricius Hollorn - filius Joannis Hollorn & Bridgetae (formerly Kelly)
    Born: 6 Oct 1919
    Abode: 4 Diamond St.
    God Parents: Maria Rice
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 273, Entry 700
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 19 Oct 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Michaelis Austin - filius Gulielmi Austin & Annae (formerly Doody)
    Born: 11 Oct 1919
    Abode: Cannon St.
    God Parents: Maria Dodd
    Notes: Confirmatus Vincentius in eccl. S. Thomae Cantuariensis , Hr. Broughton die 12
           Martii 1933 H. O'N. Ipse anno 1939 die 15 mensis Januarii matrimonium contraxit cum
           Irene Maria Johnson in ecclesia Stae. Mariae apud Felton
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 274, Entry 701
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 19 Oct 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Elizabetha Hambleton - filia Joannis Hambleton & Lilian (formerly Harrison)
    Born: 1 Oct 1919
    Abode: Islington St.
    God Parents: Joanna Daly
    Notes: Ipsa anno 1939 die 26 mensis Decembris matrimonium contraxit cum Thoma Maloney
           filio Thomae et Ada Maloney (Bates) praesentibus testibus Radulpho Hamilton et Anna
           Maloney in ecclesia Sti. Joannis cathedralis apud Salford J. Schollick vi disp. Mixt.
           Religionis No. B. 1947
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 274, Entry 702
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 19 Oct 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Maria Francesca Smith - filia Alberti Smith & Margaritae (formerly Hart)
    Born: 7 Oct 1919
    Abode: 20 Russell St.
    God Parents: Maria Francesa Green
    Notes: Ipsa anno 1940 die 10 mensis Augusti matrimonium contraxit cum Joseph
           Derbyshire in ecclesia S. Thomae Cantuariensis apud Higher Broughton J.S.
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 274, Entry 703
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 26 Oct 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Joannis Duffy - filius Joannis Duffy & Lily (formerly Bailey)
    Born: 10 Oct 1919
    Abode: 35 Brewery St.
    God Parents: Thomas Duffy; Margarita Duffy
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 275, Entry 704
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 26 Oct 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Sara Helena Nuttall - filia Gualteri Nuttall & Sarae Helenae (formerly Thompson)
    Born: 17 Oct 1919
    Abode: 8 Richmond Hill
    God Parents: Margarita McManus
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 275, Entry 705
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 26 Oct 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Kathleen Kelly - filia Thomae Kelly & Aliciae (formerly Dowling)
    Born: 9 Oct 1919
    Abode: 5 Browning St.
    God Parents: Michael Kelly; Elsie Allen
    Notes: Ipsa anno 1941 die 15 mensis Januarii matrimonium contraxit cum Gulielmo G.
           Dinnis praesentibus testibus Joanne Dinnis et Patricia Tierney in ecclesia S. Mariae
           de Gratia apud Prestwich J. Schollick 20.1.41
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 275, Entry 706
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 31 Oct 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Anna McClean - filia Jacobi McClean & Mariae (formerly Fay)
    Born: 18 Oct 1919
    Abode: 6 Alexander St.
    God Parents: Janet Fay
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 276, Entry 707
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 31 Oct 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Michael Alfredus Nolan - filius Leopoldi Patritii Nolan & Lilia (formerly Tomlinson)
    Born: 1 May 1919
    Abode: 21 Lillah St.
    Notes: Sub cond.
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 276, Entry 708
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 2 Nov 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Joannes Crook - filius Joannis Crook & Aliciae (formerly Oates or Sheelan)
    Born: 19 Oct 1919
    Abode: 7 North James Henry St.
    God Parents: Anna Smith
    Baptised by: C. Bullock
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 276, Entry 709
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 5 Nov 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Rosa Conway - filia Josephi Conway & Aliciae (formerly Jefferies)
    Born: 27 Oct 1919
    God Parents: Catherina Piper
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 277, Entry 710
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 7 Nov 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Stanley Raby - filius Ricardi Raby & Elizabethae (formerly Doyle)
    Born: 27 Oct 1919
    Abode: 94 Bury St.
    God Parents: Joanna Cresswell
    Baptised by: C. Bullock
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 277, Entry 711
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 7 Nov 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Gulielmus Chadwick - [Child] of Gulielmi Chadwick & Susannae (formerly Clarke)
    Born: 31 Oct 1919
    Abode: 21 Back Silk St.
    God Parents: Maria Joanna Hart
    Notes: Ipse anno 1942 die 29 mensis Martii matrimonium contraxit cum Hannah Bottomley
           filia Samuelis Percy et Hannah E. Bottomley (Bent) praesentibus testibus Stephano
           O'Brien et Anna Quinn in ecclesia hac cathedali apud Salford (vide Lib. Peculiaris)
    Baptised by: C. Bullock
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 277, Entry 712
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 7 Nov 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Elizabetha Anna Hughson - filia Alberti Hughson & Rebeccae (formerly Samuels)
    Born: 27 Oct 1919
    Abode: 8 Kershaw St.
    God Parents: Maria Donnelly
    Baptised by: C. Bullock
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 278, Entry 713
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 9 Nov 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Thomas Jacobus Manton - filius Thomae Manton & Mariae Helenae (formerly O'Brien)
    Born: 26 Oct 1919
    Abode: 28 Islington Grove
    God Parents: Jacobus O'Brien; Anna Foulkes
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 278, Entry 714
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 9 Nov 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Bernardus Leo Birmingham - filius Henrici Birmingham & Florentiae (formerly Mather)
    Born: 22 Oct 1919
    Abode: 8 Brook St.
    God Parents: Jacobus Birmingham; Maria Elizabetha Birmingham
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 278, Entry 715
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 14 Nov 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Thomas Butler - filius Juliae Butler
    Born: 13 Nov 1919
    Abode: 7 Sydney St.
    God Parents: Patritius Ivory; Elizabetha Ivory
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 279, Entry 716
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 14 Nov 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Thomas Mahon - filius Joseph Mahon & Leah (formerly Brierley)
    Born: 8 Nov 1919
    Abode: 27 Russell St.
    God Parents: Edwardus Mahon; Maria Helena Harrison
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 279, Entry 717
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 14 Nov 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Joseph Mahon - filius Joseph Mahon & Leah (formerly Brierley)
    Born: 8 Nov 1919
    Abode: 27 Russell St.
    God Parents: Edwardus Mahon; Elizabetha Anna Bradley
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 279, Entry 718
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 14 Nov 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Margarita Campbell - filius [sic] Alberti Campbell & Margaritae (formerly Martin)
    Born: 12 Nov 1919
    Abode: 1 Bury's Court
    God Parents: Elizabetha Whealing
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 280, Entry 719
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 14 Nov 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Gertrude Holt - filius [sic] Joseph Holt & Mariae (formerly Byard)
    Born: 29 Oct 1919
    Abode: 5 Gun St.
    God Parents: Gertrude Byard
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 280, Entry 720
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 14 Nov 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Joannes Warren - filius Patritii Warren & Elizabethae (formerly Taylor)
    Born: 9 Nov 1919
    Abode: 6 Silk St.
    God Parents: Martha Parker
    Notes: Ipse mat.contraxit in hac ecclesia die 27 Maii 1939 cum Teresa Redshaw J. Buckley
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 280, Entry 721
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 14 Nov 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Florentia Benson - filia Joannis Benson & Florentiae (formerly Flynn)
    Born: 23 Nov 1919 [sic]
    Abode: 40 Oldfield Buildings
    God Parents: Catharina Flynn
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 281, Entry 722
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 14 Nov 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Edwardus Ridings - filius Joannis Ridings & Harriet (formerly Chapman)
    Born: 24 Nov 1919 [sic]
    Abode: 16 Harrogate St.
    God Parents: Maria Roache
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 281, Entry 723
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 16 Nov 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Teresia Collins - filia Joannis Collins & Helenae (formerly O'Neill)
    Born: 1 Nov 1919
    Abode: 8 Burgess St.
    God Parents: Jacobus Collins; Catharina Collins
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 281, Entry 724
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 16 Nov 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Maria (Maureen) Foley - filia Jacobi Foley & Agnetis (formerly Bennett)
    Born: 22 Oct 1919
    Abode: 9 Bank Place
    God Parents: Jacobus Lawless; Joanna Bloor
    Notes: Ipsa anno 1940 die 26 mensis Octobris matrimonium contraxit cum David Whitty
           Shankland (RIP) filio David Shankland et Winefredae Shankland (Whitty) praesentibus
           tesibus Georgio Gulielmo Greene et Catharina (Kathleen) Foley in ecclesia cathedrali
           Sti. Joannis Evang.apud Salford Jacobus Cunningham.
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 282, Entry 725
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 17 Nov 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Nora McHale - filia Caroli McHale & Annae (formerly Flanagan)
    Born: 26 Oct 1919
    Abode: 8 Allwood St.
    God Parents: Maria Helena O'Brien
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 282, Entry 726
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 21 Nov 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Lilia Birchall - filia Jacobi Birchall & Berthae (formerly Coates)
    Born: 3 Nov 1919
    Abode: 7 Kirkham St.
    God Parents: Agnes Byrne
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 282, Entry 727
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 21 Nov 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Georgius Edwardus Kay - filius Joannis Henrici Kay & Helenae (formerly Tutty)
    Born: 8 May 1914
    Abode: 21 W.George St.
    God Parents: Agnes Byrne
    Notes: (Sub Conditione.)
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 283, Entry 728
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 23 Nov 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Georgius Harrison - filius Georgii Harrison & Elizabethae Annae (formerly Darey)
    Born: 15 Oct 1919
    Abode: 7 Silk St.
    God Parents: Margarita Darey
    Baptised by: C. Bullock
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 283, Entry 729
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 23 Nov 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Lucia Lloyd - filia Stanilaii Lloyd & Isabellae (formerly Anderson)
    Born: 12 Nov 1919
    Abode: 44 Cannon St.
    God Parents: Samuel Glass; Maria McCurmsky
    Baptised by: C. Bullock
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 283, Entry 730
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 24 Nov 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Catherina Fawcett - filia Thomae Fawcett & Ameliae (formerly Routledge)
    Born: 13 Nov 1919
    Abode: 7 Waddington St.
    God Parents: Maria Anna Burrows
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 284, Entry 731
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 28 Nov 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Thoma Archer - filius Samuelis Ridley Archer & Matildae (formerly Fullerton)
    Born: 11 Nov 1919
    Abode: 23 Reddish St.
    God Parents: Maria Elizabetha Tyres
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 284, Entry 732
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 28 Nov 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Josephus Murray - filius Christopheri Murray & Mariae Elizabethae (formerly Doone)
    Born: 17 Nov 1919
    Abode: 24 Pine St.
    God Parents: Sara Joanna Flynn
    Notes: [entry number out of sequence]
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 284, Entry 734
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 28 Nov 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Stanilaus Murtagh - filius Joannis Murtagh & Agnetis (formerly Veitch)
    Born: 25 Nov 1919
    Abode: 28 Silk St.
    God Parents: Anna Hodgins
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 285, Entry 735
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 28 Nov 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Veronica Hamilton - filia Guy Hamilton & Elizabethae (formerly Griffiths)
    Born: 3 Nov 1919
    Abode: 9 Corporation St.
    God Parents: Maria Morris
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 285, Entry 736
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 28 Nov 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Editha Cullen - filia Thomae Cullen & Catherinae (formerly McCarthy)
    Born: 16 Nov 1919
    Abode: 26 Cartell St.
    God Parents: Alicia Maria Garbutt
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 285, Entry 737
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 30 Nov 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Georgius Schofield - filius Georgii Schofield & Elizabethae (formerly Monaghan)
    Born: 7 Nov 1919
    Abode: 16 Primrose St.
    God Parents: Margarita McCann
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 286, Entry 738
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 1 Dec 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Henricus Smallwood - filius Ricardi Smallwood & Helenae (formerly Gault)
    Born: 27 Nov 1919
    Abode: 3 Factory Lane
    God Parents: Margarita Gannon
    Notes: Domi baptizatus sine caer.
    Baptised by: C. Bullock
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 286, Entry 739
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 1 Dec 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Haroldus Bannister - filius Gulielmi Bannister & Emiliae (formerly Wilkinson)
    Born: 19 Nov 1919
    Abode: 11 Burton St.
    God Parents: Elizabetha Greenwood
    Notes: Ipse anno 1940 die 13 mensis Januarii matrimonium contraxit cum Irene Yeo
           praesentibus testibus Gulielmus Whitehead et Elsie Fletcher in ecclesia Stae. Mariae de
           Gratia apud Prestwich
    Baptised by: C. Bullock
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 286, Entry 740
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 1 Dec 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Georgius Haslam - [Child] of Gulielmi Haslam & Teresae (formerly O'Mara)
    Born: 16 Nov 1919
    Abode: 38 Corporation St.
    God Parents: Teresa O'Mara
    Baptised by: C. Bullock
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 287, Entry 741
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 5 Dec 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Maria Helena Hodgkinson - filia Gulielmi Hodgkinson & Helenae (formerly Dardis)
    Born: 20 Nov 1919
    Abode: 22 Islington St.
    God Parents: Maria Dardis
    Notes: Ipsa anno 1940 die 29 mensis Maii matrimonium contraxit cum Jacobo Pearson
           filia Georgii et Sophiae Pearson praesentibus testibus Jacobo Munroe et Elizabetha
           Hodgkinson in ecclesia Cathedralis apud Salford Thomas Falkner
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 287, Entry 742
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 5 Dec 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Joseph Mallinson - filius David Mallinson & Emmae (formerly McCradiey)
    Born: 11 Nov 1919
    Abode: 2 Asaph St.
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 287, Entry 743
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 5 Dec 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Agnes Kenny - filia Jacobi Kenny & Mariae Elizabethae (formerly Panter)
    Born: 25 Nov 1919
    Abode: 5 Bk. Park St.
    God Parents: Elizabetha McLoughlin
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 288, Entry 744
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 7 Dec 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Winefreda Maria Keohane - filia Joannes Joseph Keohane & Emiliae Mariae (formerly Keohane)
    Born: 21 Nov 1919
    Abode: 4 Reservoir Terrace
    God Parents: Thomas Bernardus Keohane, Proxy Dionysis; Adele Dorothy Keohane
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 288, Entry 745
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 7 Dec 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Joseph Connor - filius Joseph Connor & Annae (formerly Gallagher)
    Born: 22 Nov 1919
    Abode: 7 Gun St
    God Parents: Georgius Taylor; Catherina Taylor
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 288, Entry 746
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 25 Oct 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Maria Neilson - filia Gerardi Neilson & Mariae Annae (formerly Wilson)
    Born: 15 Oct 1919
    Abode: 11 Rodney St.
    God Parents: Jacobus Wilson; Elizabeth Helena Wilson
    Notes: caeremoniis suppletis a me Jacobo Fallon die 8 Decembris 1919
    Baptised by: Henrico Atkinson
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 289, Entry 747
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 12 Dec 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Thomas Totton - filius Joseph Totton & Mariae Annae (formerly Ogden)
    Born: 18 Mar 1885
    Abode: 15 Davidson St.
    Notes: Sub Conditione. Ipse anno 1919 die 12 mensis Dec. matrimonium contraxit cum
           Anna Burton (Nat. Nov. 17 1886) filia Eli et Louisae Burton praesentibus testibus
           Joanne Hughes et Agnet Kenny in ecclesia Sti. Joannis Evan.apud Salford Franciscus Harrison
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 289, Entry 748
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 14 Dec 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Winefreda Hopkinson - filia Ricardi Hopkinson & Mariae Agnetis (formerly Wilson)
    Born: 2 Dec 1919
    Abode: 52 Cannon St.
    God Parents: Fredericus Frimston; Margarita Helena Williams
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 289, Entry 749
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 14 Dec 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Winefreda Jordan - filia Georgii Jordan & Mariae Helenae (formerly Tracey)
    Born: 2 Dec 1919
    Abode: 37 Mount St.
    God Parents: Joseph Finnegan; Agnes Massey
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 290, Entry 750
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 14 Dec 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Joseph Hoskins - filius Francisci Jacobi Hoskins & Helenae (formerly Clavin)
    Born: 3 Dec 1919
    Abode: 12 Islington St.
    God Parents: Editha Devanney
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 290, Entry 751
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 14 Dec 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Maria Chapman - filia Joannis Chapman & Elizabethae (formerly Bowden)
    Born: 17 Sep 1918
    Abode: 12 Harrogate St.
    God Parents: Leslie Pindar
    Notes: Sub Conditione.
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 290, Entry 752
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 19 Dec 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Alfredus Ryan - filius Alfredi Ryan & Mariae Teresiae (formerly Frankie)
    Born: 5 Dec 1919
    Abode: 5 North St.
    God Parents: Thomas O'Donnell; Agnes Doyle
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 291, Entry 753
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 19 Dec 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Robertus Mullany - filius Joannis Mullany & Mariae (formerly Buckley)
    Born: 6 Dec 1919
    Abode: 14 Ann St.
    God Parents: Joannes Buckley; Maria Buckley
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 291, Entry 754
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 19 Dec 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Georgius Thompson - filius Thomae Thompson & Aliciae (formerly Carroll)
    Born: 2 Dec 1919
    Abode: 14 Islington St.
    God Parents: Lena McVeney
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 291, Entry 755
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 19 Dec 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Jacobus Flannery - filius Joseph Flannery & Harriet (formerly McManus)
    Born: 27 Nov 1919
    Abode: 7 Islington Square
    God Parents: Mary Helena McLean
    Notes: Confirmatus die 11.11.28 in eccles. B.V.M. de M. Carmelo apud Salford nomen
           confirm. Paulus J. Davis
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 292, Entry 756
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 19 Dec 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Sara Barrett - filia Patritii Barrett & Mariae (formerly Fitzsimmons)
    Born: 4 Dec 1919
    Abode: 4 Mt. Pleasant
    God Parents: Sara Fitzsimmons
    Notes: Ipsa anno 1939 die 5 mensis Augusti matrimonium contraxit cum Joanne Waugh in
           ecclesia Sti. Bonifatii apud Lr. Broughton
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 292, Entry 757
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 19 Dec 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Julia Thelwell - filia Edwardi Thelwell & Elizabethae (formerly Dix)
    Born: 9 Dec 1919
    Abode: 10 Mason St.
    God Parents: Helena Flynn
    Notes: Ipsa anno 1942 die 23 mensis Maii matrimonium contraxit cum Alan Gul. Harrison
           in ecclesia Sti. Wulstan apud Gt. Harwood Lancs
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 292, Entry 758
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 19 Dec 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Leah Feeley - filia Henrici Feeley & Hannah (formerly Morgan)
    Born: 16 Sep 1910
    Abode: 8 Lillah St.
    God Parents: Agnes Kenny
    Notes: Sub Conditione
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 293, Entry 759
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 19 Dec 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Harold Feeley - filius Henrici Feeley & Hannah (formerly Morgan)
    Born: 20 Feb 1914
    Abode: 8 Lillah St.
    God Parents: Edith Doyle
    Notes: Sub Conditione
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 293, Entry 760
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 21 Dec 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Jacobus Cheetham - filius Rosinae Cheetham
    Born: 6 Dec 1919
    Abode: 1 Thomas St.
    God Parents: Gulielmus Diggle; Catharina Flannery
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 293, Entry 761
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 21 Dec 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Samuel Turnbull - filius Thomae Turnbull & Violet May (formerly Waring)
    Born: 12 Dec 1919
    Abode: 5 Mottram St.
    God Parents: Leonardus Turnbull; Catharina Burke
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 294, Entry 762
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 21 Dec 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Alexander Josephus Charleson - filius Alexandri Charleson & Theresiae (formerly Whalen)
    Born: 8 Dec 1919
    Abode: 4 Shepherd St.
    God Parents: Anna Murray
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 294, Entry 763
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 20 Dec 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Georgius Eduardus Duffy - filius Joannis Thomae Duffy & Rebeccae (formerly Gordon)
    Born: 1 Mar 1919
    Abode: Privatum Hospital
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 294, Entry 764
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 22 Dec 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Thomas Carlon - filius Josephi Carlon & Annae (formerly Fish)
    Born: 9 Dec 1919
    Abode: 5 Yearsley St.
    God Parents: Elizabeth Williams
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 295, Entry 765
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 26 Dec 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Gulielmus Marsden - filius Gualteri Marsden & Catherinae (formerly Brennan)
    Born: 13 Dec 1919
    Abode: 5 Corporation St.
    God Parents: Hugo Brennan; Maria Brennan
    Notes: Ipso [sic] anno 1940 die 23a mensis Martii matrimonium contraxit cum Maria
           Andrews fili Georgii et Mariae Andrews praesentibus testibus Geraldo Yates et Helena
           Ferley in ecclesia Cathadralis apud Salford Thomas Falkner
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 295, Entry 766
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 26 Dec 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Jacobus Sherry - filius Eugenii Sherry & Lilian (formerly Lunt)
    Born: 12 Dec 1919
    Abode: 14 North Jas. Henry St.
    God Parents: Jacobus Stanton; Maria Joanna Stanton
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 295, Entry 767
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 28 Dec 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Joannes Kennedy - filius Gulielmi Kennedy & Julia (formerly Hurst)
    Born: 14 Dec 1919
    Abode: 6 Kershaw St.
    God Parents: Joannes Mahon; Helena Duffy
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 296, Entry 768
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 28 Dec 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Anna Byrne - filia Thomae Byrne & Annae (formerly Quinn)
    Born: 18 Dec 1919
    Abode: 4 Islington Grove
    God Parents: Jacobus Kelly; Maria Quinn
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 296, Entry 769
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 28 Dec 1919 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Joannis Birmingham - filius Joannis Birmingham & Annae (formerly Harran)
    Born: 14 Dec 1919
    Abode: 6 Marshall St.
    God Parents: Fredericus Birmingham; Maria Anna Birmingham
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 296, Entry 770
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 2 Jan 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Thoma Joannis Waldron - filius Thomae Joannis Waldron & Helenae (formerly Bishop)
    Born: 20 Dec 1919
    Abode: 5 Factory Lane
    God Parents: Rosa Anna Bishop
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 297, Entry 771
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 4 Jan 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Thomas Moore - filius Thomae Moore & Leah (formerly Waring)
    Born: 25 Dec 1919
    Abode: 10 Islington Grove
    God Parents: Maria Callon
    Notes: Ipse anno 1941 die 5 mensis Julii matrimonium contraxit cum Rosa Maria Turnbull
           filia Thomae et Violettae M. Turnbull (Waring) praesentibus testibus Alfredo Turnbull
           et Caterina Moore in ecclesia hac apud Salford C.L.E.
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 297, Entry 772
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 4 Jan 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Thomas Curliss - filius Rolandi Josephi Curliss & Marthae (formerly Ince)
    Born: 25 Dec 1919
    Abode: 19A Hibbert St.
    God Parents: Georgius Harrison; Eliza. Harrison
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 297, Entry 773
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 4 Jan 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Joannes Moran - filius Patritii Moran & Birgettae (formerly Coffey)
    Born: 26 Dec 1919
    Abode: 159 Cross Lane
    God Parents: Maria Coffey
    Notes: Confirmatus in ecclesia Sti. Edmundi, Miles Platting 1a Feb 1936. Ordained sub
           deacon at Redemptionist House of Studies Galway June 29 1944
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 298, Entry 774
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 4 Jan 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Lucia Royle - filia Alberti Royle & Ellen Mulgrew (formerly Newman)
    Born: 29 Dec 1919
    Abode: 37 Brewery St.
    God Parents: Maria Emmett
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 298, Entry 775
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 4 Jan 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Christopher Michael Corris - filius Thomae Patritii Corris & Mariae Elizabethae (formerly Marchant)
    Born: 21 Nov 1919
    Abode: 8 Richmond Hill
    God Parents: Margarita Maria Dumphy
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 298, Entry 776
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 5 Jan 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Joannes Bernardus Norbury - filius Georgii Norbury & Elizabethae (formerly Cooney)
    Born: 30 Dec 1919
    Abode: 16 Sagar St.
    God Parents: Sara Anna Woodward
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 299, Entry 777
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 9 Jan 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Marjory (Margarita) Campbell - filia Joannis Campbell & Leah (formerly Gilmore)
    Born: 1 Dec 1919
    Abode: 8 Silk St.
    God Parents: Maria Edmondson
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 299, Entry 778
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 9 Jan 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Jacobus Churchill - filius Thomas Churchill & Florence (formerly Cooper)
    Born: 19 Dec 1919
    Abode: 38 N. James Henry St.
    God Parents: Georgius McGowan; Agnes Byrne
    Notes: Ipse anno 1940 die 28 mensis Septembris matrimonium contraxit cum Matilda
           Doreen Wright filia Roberti et Joannae Wright praesentibus tesibus Lenardo Manley et
           Maria Mackay in ecclesia Sti. Kentigerni apud Blackpool
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 299, Entry 779
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 9 Jan 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Stephanus O'Donnell - filius Thomae O'Donnell & Phoebe (formerly Hind)
    Born: 26 Dec 1919
    Abode: 15 Pearson St.
    God Parents: Elizabeth Fenna
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 300, Entry 780
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 9 Jan 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Christina Kelly - filia Ricardi Kelly & Catharinae (formerly McGragh)
    Born: 1 Jan 1920
    Abode: 7 Bow St.
    God Parents: Sarah Conway
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 300, Entry 781
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 11 Jan 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Irene Devlin - filia Gulielmi Devlin & Agnetis (formerly Reynolds)
    Born: 27 Dec 1919
    Abode: 19 Hanover St.
    God Parents: Carolus Devlin; Maria Devlin
    Baptised by: C. Bullock
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 300, Entry 782
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 11 Jan 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Maria Morrison - filia Joannis Morrison & Sarae (formerly Houghton)
    Born: 13 Nov 1919
    Abode: 4 Brunswick St.
    God Parents: Maria Morrison
    Baptised by: C. Bullock
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 301, Entry 783
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 11 Jan 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Margarita Christine Shaw - filia Henrici Shaw & Alicae (formerly Bates)
    Born: 18 Dec 1919
    Abode: 23 Islington St.
    God Parents: Anna Wheeler
    Baptised by: C. Bullock
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 301, Entry 784
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 16 Jan 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Sara Parkin - filia Gulielmi Parkin & Adae (formerly Challender)
    Born: 4 Jan 1920
    Abode: 4 Bury's Court, Adelphi St.
    God Parents: Sare Challender
    Baptised by: C. Bullock
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 301, Entry 785
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 16 Jan 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Winifreda Maia Rhodes - filia Thomae Rhodes & Sarae Annae (formerly Wovill)
    Born: 3 Jan 1920
    Abode: 31 Islington St.
    God Parents: Lilian Hannegan
    Baptised by: C. Bullock
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 302, Entry 786
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 16 Jan 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Teresa Redshaw - filia Joannae Redshaw
    Born: 5 Jan 1920
    Abode: 5 Rice St.
    God Parents: Joanna Teer
    Notes: Ipsa mat.contraxit in hac ecclesia die 27a Maii 1939 cum Joanne Warren J. Buckley
    Baptised by: C. Bullock
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 302, Entry 787
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 16 Jan 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Maia Quinn - filia Josephi Quinn & Marthae (formerly Pawsey)
    Born: 9 Jan 1920
    Abode: 8 Picton St.
    God Parents: Marie Emma Creswell
    Baptised by: C. Bullock
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 302, Entry 788
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 16 Jan 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Jacobus Clifford - filius Michaelis Clifford & Sarae (formerly Hart)
    Born: 8 Jan 1920
    Abode: 20 Russell St.
    God Parents: Alicae Riley
    Baptised by: C. Bullock
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 303, Entry 789
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 16 Jan 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Margarita Rix - filia Jacobi Rix & Margaritae (formerly O'Brien)
    Born: 31 Dec 1919
    Abode: 14 Bath St
    God Parents: Sarae Mulligan
    Baptised by: C. Bullock
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 303, Entry 790
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 16 Jan 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Jacobus Harwood - filius Gulielmi Edwin Harwood & Margaritae Annae (formerly Kelly)
    Born: 10 Jan 1920
    Abode: 41 Anderson St.
    God Parents: Margarita Emmett
    Baptised by: C. Bullock
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 303, Entry 791
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 16 Jan 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Maria Elizabetha Gillett - filia Thomae Gillett & Margaritae (formerly Smith)
    Born: 16 Dec 1919
    Abode: 20 Williams St.
    God Parents: Catharina Burns
    Baptised by: C. Bullock
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 304, Entry 792
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 16 Jan 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Constantia Miriam Largin - filia Mattaei Largin & Mariae (formerly Reid)
    Born: 26 Dec 1919
    Abode: 5 West Stable St.
    God Parents: Elizabetha Scanlan
    Notes: Ipsa mat.contraxit in ecclesia Sti. Bonifatii die 19a Septembris 1942 cum
           Alberto Kidd J.B.Knight
    Baptised by: C. Bullock
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 304, Entry 793
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 16 Jan 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Michael McKay - filius Michaelis McKay & Emmae (formerly Higson)
    Born: 22 Dec 1919
    Abode: 7 Flora St.
    God Parents: Gladys Scott
    Baptised by: C. Bullock
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 304, Entry 794
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 19 Jan 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Robertus Doyle - filius Joannis Doyle & Elizabethae (formerly McKay)
    Born: 6 Jan 1920
    Abode: 12 Corbett St.
    God Parents: Phoebe McKay
    Notes: Confirmatus in eccles. S. Jacobi apud Pendleton anno 1930 – Josephus
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 305, Entry 795
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 19 Jan 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Winefreda Kinsella - filia Thomae Edwardi Kinsella & Adae (formerly Carney)
    Born: 14 Dec 1919
    Abode: 22 Rumford St.
    God Parents: Maria Anna McCrady
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 305, Entry 796
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 19 Jan 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Georgius Hennessey - filius Joannis Hennessey & Martha (formerly Grady)
    Born: 3 Jan 1920
    Abode: 4 Drayton St.
    God Parents: Edith Grady
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 305, Entry 797
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 23 Jan 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Leslie Major - filius Eduardi Major & Lilian (formerly Dawson)
    Born: 26 Dec 1919
    Abode: 33 Adelphi St.
    God Parents: Alicia Anne Oates
    Baptised by: C. Bullock
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 306, Entry 798
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 23 Jan 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Helena Fearnley - filia Alberti Fearnley & Luciae (formerly Creswell)
    Born: 5 Jan 1920
    Abode: 109 Bury St.
    God Parents: Helena Bradshaw
    Baptised by: C. Bullock
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 306, Entry 799
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 23 Jan 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Joanna Fearnley - filia Alberti Fearnley & Luciae (formerly Creswell)
    Born: 5 Jan 1920
    Abode: 109 Bury St.
    God Parents: Anna Pomfret
    Baptised by: C. Bullock
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 306, Entry 800
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 23 Jan 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Margarita Perry - filia Ceciliae Perry
    Born: 13 Jan 1920
    Abode: 58 Arlington St.
    God Parents: Teresia Corrigan
    Baptised by: C. Bullock
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 307, Entry 801
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 23 Jan 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Georgius Clancy - filius Josephi Clancy & Catharinae (formerly Moylan)
    Born: 12 Jan 1920
    Abode: 24 Arlington St.
    God Parents: Michaelis Moylan; Emilie Moylan
    Notes: Ipse anno 1942 die 26 mensis Septembris matrimonium contraxit cum Eileen
           Gregory praesentibus testibus Jacobo Gregory et Catarina Moylan in ecclesia Sti. Thomae
           apud Higher Broughton Salford C.L.E
    Baptised by: C. Bullock
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 307, Entry 802
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 23 Jan 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Maria Maia Coulter - filia Annae Coulter
    Born: 14 Jul 1917
    Abode: 42 Broughton St.
    God Parents: Helena Deaville
    Baptised by: C. Bullock
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 307, Entry 803
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 25 Jan 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Catharina (Kathleen) Ryan - filia Michaelis Ryan & Annae (formerly Southern)
    Born: 9 Jan 1920
    Abode: 8 Albert St.
    God Parents: Josephus Barton; Margarita Barton
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 308, Entry 804
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 25 Jan 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Alexia Margarita Finnigan - filia Thomae Finnigan & Alexiae (formerly Coeulle)
    Born: 10 Jan 1920
    Abode: 81 Peru St.
    God Parents: Josephus Finnigan; Maria Joanna Finnigan
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 308, Entry 805
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 25 Jan 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Freda Gertrudis Smith - filius [sic] Frederici Caroli Smith & Gertrudis (formerly Hall)
    Born: 22 Dec 1919
    Abode: 49 Cross Lane
    God Parents: Joanna Doyle
    Notes: Ipsa anno 1940 die 9 mensis Martii matrimonium contraxit cum Albert Meehan
           praesentibus testibus Gulielmo Smith et Eliz. Meehan in ecclesia Sti. Cuthbert apud Blackpool
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 308, Entry 806
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 26 Jan 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Thomas Brannigan - filius Jacobi Brannigan & Rosae (formerly Lennon)
    Born: 13 Jan 1920
    Abode: 10 Blackburn Place
    God Parents: Anna Thorp
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 309, Entry 807
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 29 Jan 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Catherina (Kathleen) Kearns - filia Joannis Martini Kearns & Florentiae Helenae (formerly Quigley)
    Born: 12 Jan 1920
    Abode: 32 Brownbill St.
    God Parents: Maria Sellars
    Notes: Domi ob peric. Mortis [see Entry 821]
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 309, Entry 808
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 1 Feb 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Joannis Allen Campbell - filius Joannis Campbell & Lillian (formerly Fairbrother)
    Born: 18 Jan 1920
    Abode: 21 Hatherton St.
    God Parents: Danielis Tildsley; Rachael Tildsley
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 309, Entry 809
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 1 Feb 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Francescus Lang - filius Roberti Lang & Annae (formerly Stringer)
    Born: 18 Jan 1920
    Abode: 30 Arlington St.
    God Parents: Emma Harris
    Notes: Ipse anno 1943 die 26 mensis Junii matrimonium contraxit cum Eliz. (Betty)
           Hallop-Fuller praesentibus testibus Beniamino Lang et Dorotheae Lang in ecclesia Sti. Thomae
           Cantuariensis apud Hr. Broughton S.7. C.L.E.
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 310, Entry 810
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 1 Feb 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Josephina O'Neill - filia Joannis Josephi O'Neill & Annae (formerly Baldwin)
    Born: 10 Jan 1920
    Abode: Windsor Bridge
    God Parents: Jacobus Matthews; Maria O'Neill
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 310, Entry 811
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 1 Feb 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Thoma Owen - filius Josephi Owen & Maria (formerly Thelwell)
    Born: 24 Jan 1920
    Abode: 11 Hatherton St.
    God Parents: Francesca Poole
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 310, Entry 812
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 3 Feb 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Haroldus Burke - filius Roberti Edwardi Burke & Agnes (formerly McGeoghegan)
    Born: 30 Jan 1920
    Abode: 21 Anderson St.
    God Parents: Elizabeth Brotherton
    Notes: et mortuus est.
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 311, Entry 813
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 6 Feb 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Georgius Petrus Jepson - filius Jacobi Jepson & Elizabethae (formerly Knipe)
    Born: 13 Jan 1920
    Abode: 48 N. George St.
    God Parents: Jacobi Knipe; Ann Knipe
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 311, Entry 814
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 6 Feb 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Georgius Burney - filius Laurentii Burney & Catherinae (formerly Smith)
    Born: 23 Jan 1920
    Abode: 19 Methuin St.
    God Parents: Maria Agnes Cunningham
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 311, Entry 815
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 6 Feb 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Josephus Patricius Dailly - filius Josephi Patricii Dailly & Selinae (formerly McKale)
    Born: 18 Jan 1920
    Abode: 25 Cannon St.
    God Parents: Helena Roach
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 312, Entry 816
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 6 Feb 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Agnes Daley - filius [sic] Jacobi Daley & Sarae (formerly Delaney)
    Born: 29 Jan 1920
    Abode: 1 Drayton
    God Parents: Margarita Delaney
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 312, Entry 817
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 6 Feb 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Bernardus Murray - filius Christopheri Murray & Phobe (formerly Parry)
    Born: 26 Jan 1920
    Abode: 3 Alexander St.
    God Parents: Catherina Burney
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 312, Entry 818
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 8 Feb 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Gulielmus Henricus Mills - filius Gulielmi Mills & Margaritae Helenae (formerly Williams)
    Born: 29 Jan 1920
    Abode: 8 Alexander St.
    God Parents: Gulielmus Williams; Lily Taylor
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 313, Entry 819
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 8 Feb 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Helena Wilson - filia Herberti Wilson & Margaritae (formerly Delahunty)
    Born: 4 Feb 1920
    Abode: 43 Barrow St.
    God Parents: Carolus Hughes; Helena O'Brien
    Notes: Ipsa anno 1942 die 16 mensis Junii matrimonium contraxit cum Jacobo Andrea
           Sherlock filio Michaelis et Sarae Elenae Sherlock (Powell) praesentibus tesibus Bernardo
           Ganley et Winifreda Greene in ecclesia hac apud Salford C.L.E.
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 313, Entry 820
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 8 Feb 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Catherina (Kathleen) Kearns - filius [sic] Joannis Martin Kearns & Florentii Helenae (formerly Quigley)
    Born: 12 Jan 1920
    Abode: 32 Brownbill St.
    God Parents: Joannis Quigley; Elsie Kearns
    Notes: N.B. Baptized in Hospital Ceremonies supplied and cf. No. 808.[Godparents
           crossed out]
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 313, Entry 821
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 13 Feb 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Thomas Martin - filius Thomae Martin & Elizabethae (formerly Whiteside)
    Born: 27 Jan 1920
    Abode: 12 Russell St.
    God Parents: Maria Patterson
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 314, Entry 822
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 13 Feb 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Georgius Haroldus Smith - filius Haroldi Smith & Mariae Elizabethae (formerly Emmett)
    Born: 6 Feb 1920
    Abode: 23 Middlewood St.
    God Parents: Margareta Emmett
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 314, Entry 823
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 15 Feb 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Frances Power - filia Francisci Power & Mariae Franciscae (formerly Smith)
    Born: 26 Jan 1920
    Abode: 17 Jones St.
    God Parents: Edwardus Power; Maria McShea
    Notes: Ipsa anno 1943 die 2 Jan matrimonium contraxit cum Sidney Alfred Power (?) in
           ecclesia B. V. M. Montis Carmeli apud Blackley M/c 9 [Civil records suggest the groom's
           surname was Brown]
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 314, Entry 824
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 20 Feb 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Maria Lilian Hilston - filia Henrici Roberti Hilston & Margaritae (formerly Hanlon)
    Born: 11 Feb 1920
    Abode: 10 Yearsley St.
    God Parents: Elizabetha Darcy
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 315, Entry 825
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 20 Feb 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Elizabetha Scally - filia Herberti Scally & Elizabethae (formerly Keough)
    Born: 20 Jan 1920
    Abode: 29 Mottram St.
    God Parents: Petrus Scally; Eliz. Ashley
    Notes: Ipsa anno 1941 die 6 mensis Septembris matrimonium contraxit cum Terentio
           Mulholland filio Jacobi et Rosae Mulholland praesentibus testibus Petro Dawson et
           Margarita Scally in ecclesia Ssi. Nominis apud Mancunium J. Schollick 29. ix. 41
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 315, Entry 826
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 20 Feb 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Thomas Garside - filius Thomae Garside & Mariae Elizabethae (formerly Glynn)
    Born: 25 Jan 1920
    Abode: 64 St. Stephen St.
    God Parents: Joseph Grantham; Catherina McHugh
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 315, Entry 827
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 20 Feb 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
May Toole - filia Caroli Toole & Margaritae Agnetis (formerly Matthews)
    Born: 14 Feb 1920
    Abode: 10 Peter St.
    God Parents: Jacobus Toole; Catherina McDonough
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 316, Entry 828
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 20 Feb 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Thomas Ryan - filius Edwardi Ryan & Franciscae (formerly Longworth)
    Born: 8 Feb 1920
    Abode: 14 Quay St.
    God Parents: Maria O'Neill
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 316, Entry 829
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 20 Feb 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Edna Trimble - filia Jacobi Thomae Trimble & Mariae Elizabethae (formerly Crane)
    Born: 5 Feb 1920
    Abode: 17 Oldfield Buildings
    God Parents: Florence Archer
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 316, Entry 830
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 22 Feb 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Winefrida Williams - filia Joannis Ricardi Williams & Elizabethae (formerly Derby)
    Born: 5 Feb 1920
    Abode: 18 Willis St.
    God Parents: Hugo Maher; Anna Maher
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 317, Entry 831
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 22 Feb 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Maria Anna Fox - filius [sic] Gulielmi Fox & Edithae (formerly Mallinson)
    Born: 24 Jan 1920
    Abode: 14 Quay St.
    God Parents: Eduardus Fox; Maria O'Neill
    Notes: Ipsa anno 1941 die 29 mensis Novembris matrimonium contraxit cum Gulielmo
           McVeigh praesentibus testibus Jacobo Boothroyd et Brigitta Alicia Fox in ecclesia Sti.
           Joseph apud Huddersfield J. Schollick 5. xii. 41
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 317, Entry 832
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 22 Feb 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Winefrida Ward - filia Ricardi Ward & Elizabethae (formerly Turton)
    Born: 10 Feb 1920
    Abode: 15 Rigby St.
    God Parents: Gulielmus Turton; Maria Turton
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 317, Entry 833
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 22 Feb 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Thomas Patricius Doody - filius Joannis Cyrilli Doody & Sara Joannae (formerly Dardis)
    Born: 20 Feb 1920
    Abode: 16 North Jas. Henry St.
    God Parents: Franciscus Wheeler; Winefrida Duncan
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 318, Entry 834
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 27 Feb 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Normannus Williams - filius Francisci Williams & Rosae Annae (formerly Nolan)
    Born: 23 Feb 1920
    Abode: 15 Hibbert St.
    God Parents: Joanna Dodd
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 318, Entry 835
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 27 Feb 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Maria Quinn - filia Joannis Quinn & Elizabethae (formerly Bruce)
    Born: 19 Feb 1920
    Abode: 5 Islington Square
    God Parents: Maria Quinn
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 318, Entry 836
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 27 Feb 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Gualterus Hazeldine - filius Roberti Hazeldine & Helenae (formerly Carr)
    Born: 29 Jan 1920
    Abode: 1 Russell St.
    God Parents: Helena Taylor
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 319, Entry 837
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 29 Feb 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Maria Josephina Garvey - filia Thomae Garvey & Elizabethae Josephinae (formerly Doody)
    Born: 27 Feb 1920
    Abode: 102 Arlington St.
    God Parents: Joannis Doody; Anna Austin
    Notes: Confirmata die 15 Maii 1932 in hac eccl. H. O'N
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 319, Entry 838
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 2 Mar 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Samuelis Keenan - filius Gulielmi Keenan & Annae (formerly O'Rourke)
    Born: 25 Feb 1920
    Abode: 2 Corbett St.
    God Parents: Clara Elizabetha Cox
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 319, Entry 839
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 2 Mar 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Elizabetha Anna Mottershead - filia Jacobi Mottershead & Beatricis (formerly Ward)
    Born: 29 Sep 1918
    Abode: 1 Every St.
    God Parents: Maria Joanna Charlesworth
    Notes: domi sub condit. Ipsa mat.contraxit in hac eccl.die 28 Aug 1937 cum Henricum Cooke
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 320, Entry 840
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 2 Mar 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Albertus Finn - filius Alberti Finn & Helenae (formerly Thompson)
    Born: 6 Feb 1920
    Abode: 8 Industrial Building
    Notes: Hospital. privatim sub condit.
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 320, Entry 841
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 6 Mar 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Thomas Meehan - filius Joannis Meehan & Sarae Helenae (formerly Avery natae Bromley)
    Born: 18 Feb 1920
    Abode: 4 Brewery Place
    God Parents: Ada Henderson
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 320, Entry 842
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 6 Mar 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Maria Doris -
    Abode: 24 Pocock St St. Peters
    Notes: [Name and number crossed out]
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 321, Entry 843
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 7 Mar 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Helena (Eileen) Healey - filia Joannis Gulielmi Healey & Sarae Annae (formerly Byrne)
    Born: 24 Feb 1920
    Abode: 10 Peru St.
    God Parents: Jacobus Thomas Byrne; Teresa Calvert
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 321, Entry 843
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 7 Mar 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Anna Patricia Taggart - filia Joannis Taggart & Mariae (formerly Hennessey)
    Born: 20 Feb 1920
    Abode: 7 Cliburn St.
    God Parents: Thomas Riley; Agnes Riley
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 321, Entry 844
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 7 Mar 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Carolus Henricus Grundy - filius Haroldi Grundy & Agnetis (formerly Kenny)
    Born: 21 Feb 1920
    Abode: 18 Barrow St.
    God Parents: Thomas Martin; Sara Martin
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 322, Entry 845
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 7 Mar 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Muriel Agatha Dunn - filia Gulielmi Aloysi Dunn & Margaritae Agnetis (formerly Prestwich)
    Born: 18 Feb 1920
    Abode: 29 Cross Lane
    God Parents: Josephus Franciscus Prestwich; Bertha Patimore
    Notes: [marriage details written on a baptism certificate inserted into the register]
           Ipsa matrimonium contraxit cum Alberto Jacobo Osbaldeston filius Gualteri et
           Teresiae Osbaldeston Feb 2 1942 praesentibus testibus Gerard Walter Mercer Osbaldeston
           et Eileen Mary Dunn C. Crick P.P.
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 322, Entry 846
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 12 Mar 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Gulielmus Burns - filius Thomae Burns & Annae (formerly Hanley)
    Born: 28 Feb 1920
    Abode: 27 Quay St.
    God Parents: Michael Hanley; Maria Sloane
    Notes: conf. 27 May 1928.
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 322, Entry 847
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 12 Mar 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Louisa Thorley - filia Elizabethae Helenae Thorley, non conjugum
    Born: 28 Feb 1920
    Abode: 37 Quay St.
    God Parents: Maria Coleman
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 323, Entry 848
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 12 Mar 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Nora Gill - filia Dionysii Gill & Mariae (formerly Cooney)
    Born: 28 Feb 1920
    Abode: 26 Harrison St.
    God Parents: Jacobus Cooney; Maria Lawler
    Notes: Ipsa anno 1939 die 30 mensis Septembris matrimonium contraxit cum Jacobo
           Whiteside filius Alexandri et Elizabeth Whiteside (Murphy) praesentibus testibus Albertus
           Sheffield et Louisa Shields in ecclesia hac Cathedrali Sti Joannis apud Salford H. J.
           McCabe 30. ix. 39.
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 323, Entry 849
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 13 Mar 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Gerardus Evans - filius Jacobi Henrici Evans & Annae (formerly Greenhalgh)
    Born: 13 Mar 1920
    Abode: 5 Crescent View
    God Parents: Maria Anna Povey
    Notes: Domi
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 323, Entry 850
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 14 Mar 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Catherina (Kathleen) Kelly - filia Francisci Joannis Kelly & Mariae (formerly Callaghan)
    Born: 6 Mar 1920
    Abode: 1 Kershaw St.
    God Parents: Petrus Kelly; Louisa Callaghan
    Notes: Ipsa anno 1942 die 6 mensis Aprilis matrimonium contraxit cum Petro Berry filio
           Joannis T. et Elizae H. Berry (Cartwright) praesentibus testibus Joanne Kelly et Maria
           Moore in ecclesia hac apud Salford C.L.E.
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 324, Entry 851
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 14 Mar 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Joannes Murray - filius Gulielmi Murray & Annae (formerly Hutchinson)
    Born: 28 Feb 1920
    Abode: 9 Picton St.
    God Parents: Joannes Wadden; Maria Anna Glynn
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 324, Entry 852
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 14 Mar 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Joannes Coffey - filius Joannes Coffey & Elizabethae (formerly Davies)
    Born: 4 Mar 1920
    Abode: 1 Barlow's Croft
    God Parents: Sara Powell
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 324, Entry 853
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 14 Mar 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Aemilia Gillott - filia Thomae Henrici Gillott & Aemeliae (formerly Martin)
    Born: 5 Mar 1920
    Abode: 26 William St.
    God Parents: Petrus Smith; Matilda Martin
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 325, Entry 854
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 14 Mar 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Joseph Riley - filius Bartholemii Riley & Catherinae (formerly Garvey)
    Born: 11 Mar 1920
    Abode: 25 Flax St.
    God Parents: Margarita Hughes
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 325, Entry 855
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 14 Mar 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Petrus Ging - filius Jacobi Ging & Brigittae (formerly Maher)
    Born: 4 Mar 1920
    God Parents: Samuel Golding; Rosa Anna Golding
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 325, Entry 856
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 19 Mar 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Bernardus O'Toole - filius Joannis Gulielmi O'Toole & Mariae Aliciae (formerly Clarke)
    Born: 18 Feb 1920
    Abode: 10 Alexander St.
    God Parents: Phoebe Murray
    Notes: sub conditione
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 326, Entry 857
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 19 Mar 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Henricus Duggan - filius Thomae Duggan & Elizabethae Annae (formerly Gregory)
    Born: 2 Mar 1920
    Abode: 23 Yorkshire St.
    God Parents: Anna Reynolds
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 326, Entry 858
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 19 Mar 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Winefreda Banner - filia Mariae Joannae Banner
    Born: 7 Mar 1920
    Abode: 28 Waterloo St.
    God Parents: Sarah Sharrocks
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 326, Entry 859
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 19 Mar 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Margarita Furfey - filia Joannis Furfey & Annae (formerly Kavanagh)
    Born: 2 Mar 1920
    Abode: 14 Sharratt St.
    God Parents: Margarita Archer
    Notes: Ipsa anno 1939 die 24 mensis Decembris matrimonium contraxit cum Joanno
           Hodgkiss fil Joannis et Emeliae Hodgkiss praesentibus testibus Carolo Hodgkiss et Helena
           Hall in ecclesia Cathedralis apud Salford Thomas Falkner
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 327, Entry 860
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 21 Mar 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Joseph Caveney - filius Michaelis Caveney & Harriet (formerly Judson)
    Born: 15 Dec 1887
    Abode: 24 Hanover St.
    Notes: Sub Conditione. Ipse anno 1920 die 21 mensis Martii matrimonium contraxit cum
           Elizabetha Fishwick praesentibus testibus Arthuri Stottard et Maria Marsden in ecclesia
           Cathedrali apud Salford
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 327, Entry 861
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 21 Mar 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Leah Coombs - filia Gulielmi Coombs & Mariae (formerly Hewins)
    Born: 7 Mar 1920
    Abode: 18 Grove Place
    God Parents: Bertha Hewins
    Notes: Ipsa anno 1939 die 2 mensis Octobris matrimonium contraxit cum Roberto
           Christophero Coaser praesentibus testibus Jac. Mason et Helena Coombs in ecclesia All Souls
           apud Weaste
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 327, Entry 862
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 21 Mar 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Margarita O'Brien - filia Thomae O'Brien & Helenae Dorotheae (formerly Taylor)
    Born: 9 Mar 1920
    Abode: 7 Irwell Terrace
    God Parents: Alfredus Taylor; Sarah Joanna Ridgway
    Notes: Ipsa anno 1943 die 18 mensis 8 matrimonium contraxit cum Bernardo Higgins in
           St. Kentigerns Church apud Fallowfield
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 328, Entry 863
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 22 Mar 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Gulielmus Henricus Patten - filius Gulielmi Henrici Patten & Mariae Aliciae (formerly Clarke)
    Born: 20 Sep 1914
    Abode: 10 Alexander St.
    God Parents: Helena Roach
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 328, Entry 864
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 22 Mar 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Alicia Patten - filia Gulielmi Henrici Patten & Mariae Aliciae (formerly Clarke)
    Born: 21 Oct 1916
    Abode: 10 Alexander St.
    God Parents: Helena Roach
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 328, Entry 865
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 26 Mar 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Maria Margarita Fenton - filia Joannis Fenton & Margaritae (formerly Byron)
    Born: 14 Mar 1920
    Abode: 48 Albion St.
    God Parents: Joanna Knight
    Notes: Ipsa anno 1941 die 7 mensis Junii matrimonium contraxit cum Mattheo Clarke fili
           Gulielmi Clarke et Alexiae Clarke (Medley) praesentibus testibus Gulielmo Clarke
           (Junior) et Brigitta O'Brien in ecclesia hac cathedrali apud Salford
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 329, Entry 866
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 26 Mar 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Maria Patricia Norris - filia Mariae Norris
    Born: 14 Mar 1920
    Abode: 20 Cotton St.
    God Parents: Elizabeth Jackson
    Notes: [Surname Rigby crossed out and replaced with Norris] Ipsa anno 1940 die 18
           mensis Maii matrimonium contraxit cum Ricardo Kirkham in ecclesia S. Thomae
           Cantuarensis apud Higher Broughton J. Schollick
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 329, Entry 867
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 26 Mar 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Francisca Brigida Begley - filia Michaelis Begley & Marthae Franciscae (formerly Kenny)
    Born: 22 Mar 1920
    Abode: 26 N. Jas. Henry St.
    God Parents: Elizabeth Begley
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 329, Entry 868
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 26 Mar 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Alexia Coleman - filia Eduardi Coleman & Sarah Helenae (formerly Ramsbottom)
    Born: 15 Mar 1920
    Abode: 9 Corporation Sq.
    God Parents: Maria Glavin
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 330, Entry 869
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 26 Mar 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Cliffordina Ray Maria Horsfall - filia Clifford Horsfall & Ethelindae (formerly Ray)
    Born: 15 Mar 1920
    Abode: 64 Silk St.
    God Parents: Alexia Ray
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 330, Entry 870
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 26 Mar 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Elizabeth Riley - filia Gulielmi Riley & Sarah
    Born: 1920
    Abode: 31 Corporation St.
    God Parents: Elizabeth Luckman
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 330, Entry 871
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 26 Mar 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Edna Collier - filia Joannis Collier & Elizabethae (formerly Done)
    Born: 5 Feb 1920
    Abode: 15 Hatherton St.
    God Parents: Margarita Maria Byrne
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 331, Entry 872
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 28 Mar 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Jacobus Davies - filius Gulielmi Davies & Annae Elizabethae (formerly Power)
    Born: 11 Mar 1920
    Abode: 4 Browning St. Salford
    God Parents: Thomas Henricus Power; Anna Clark
    Baptised by: C. Bullock
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 331, Entry 873
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 4 Apr 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Jesse Franciscus Whittingham - filius Eduardi Whittingham & Elizabetha (formerly Purcell)
    Born: 20 Mar 1920
    Abode: 18 Drayton St.
    God Parents: Jacobo Donnelly; Maria Ann Lowe
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 331, Entry 874
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 4 Apr 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Timotheus Patritius Sullivan - filius Petri Sullivan & Helenae (formerly Cronin)
    Born: 19 Mar 1920
    Abode: 19 Islington St.
    God Parents: Sara Doody
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 332, Entry 875
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 4 Apr 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Maria Fawcett - filia Isaac Fawcett & Francescae (formerly Gault)
    Born: 25 Mar 1920
    Abode: 1 Middlewood St.
    God Parents: Anna O'Brien
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 332, Entry 876
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 5 Apr 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Jacobus Cordner - filius Caroli Cordner & Margaritae (formerly Elliot)
    Born: 27 Mar 1920
    Abode: 1 Francis Square, Rosamond St.
    God Parents: Maria Anne Elliot
    Baptised by: C. Bullock
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 332, Entry 877
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 9 Apr 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Thomas Josephus Monaghan - filius Michaelis Monaghan & Mariae (formerly McLoughlin)
    Born: 30 Mar 1920
    Abode: 4 Irwell Terrace
    God Parents: Gulielmus Edwin Coffey; Elizabetha McLoughlin
    Baptised by: C. Bullock
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 333, Entry 878
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 9 Apr 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Stanley Hill - filius Joannis Gulielmi Hill & Aliciae (formerly Chapman)
    Born: 22 Mar 1920
    Abode: 14 Rumford St.
    God Parents: Henrietta Ridings
    Baptised by: C. Bullock
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 333, Entry 879
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 11 Apr 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Joannis Franciscus Austin - filius Joannis Henrici Austin & Annae (formerly Burke)
    Born: 27 Dec 1919
    Abode: 7 Drayton St.
    God Parents: Maria Kelly
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 333, Entry 880
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 12 Apr 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Michael Moylan - filius Thomae Moylan & Mariae Franciscae (formerly Davies)
    Born: 27 Mar 1920
    Abode: 15 Brook St.
    God Parents: Maria Catherina Clancy
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 334, Entry 881
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 12 Apr 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Teresia Byrne - filia Gulielmi Byrne & Rosae (formerly Murphy)
    Born: 28 Mar 1920
    Abode: 31 Hanson Rd. Moston
    God Parents: Maria Byrne
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 334, Entry 882
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 12 Apr 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Alfredus Sheeran - filius Joannis Henrici Sheeran & Olivae (formerly Robinson)
    Born: 4 Feb 1920
    God Parents: Catharina Collins
    Notes: Sub Cond.
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 334, Entry 883
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 12 Apr 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Albertus Sheeran - filius Joannis Henrici Sheeran & Olivae (formerly Robinson)
    Born: 8 Oct 1916
    God Parents: Catharina Collins
    Notes: Sub Cond.
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 335, Entry 884
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 11 Apr 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Helena (Eileen) McDermott - filia Thomae McDermott & Philomenae (formerly Gallagher)
    Born: 11 Apr 1920
    Abode: 7 Diamond St.
    God Parents: Margarita Jeffers
    Notes: Domi ob peric.mortis.
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 335, Entry 885
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 16 Apr 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Anna Cawley - filia Joannis Gulielmi Cawley & Margaritae Annae (formerly Dillon)
    Born: 5 Apr 1920
    Abode: 1 Hatherton St.
    God Parents: Margarita Dwyer
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 335, Entry 886
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 16 Apr 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Florentia Davies - filia Thomae Davies & Mariae (formerly Jardine)
    Born: 6 Apr 1920
    Abode: 11 Alexander St.
    God Parents: Honora Cunningham
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 336, Entry 887
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 16 Apr 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Agnes McKay - filia Edwardi McKay & Aliciae (formerly Hall)
    Born: 2 Apr 1920
    Abode: 10 Shepherd St.
    God Parents: Leah McKay
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 336, Entry 888
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 16 Apr 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Maria Mansell - filia Gulielmi Alfredi Mansell & Mariae (formerly Fitzcoyle)
    Born: 2 Apr 1920
    Abode: 8 Richmond Terr.
    God Parents: Maria Riley
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 336, Entry 889
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 16 Apr 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Joannis Ernestus Gribbin - filius Joannis Gribbin & Helenae (formerly Longworth)
    Born: 3 Apr 1920
    Abode: 3 Gun St.
    God Parents: Joannis Kelly; Alicia Gribbin
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 337, Entry 890
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 16 Apr 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Bartholomeus Sheridan - filius Bartholomei Sheridan & Lavinae (formerly Howell)
    Born: 26 Mar 1920
    Abode: 4 Dixon St.
    God Parents: Maria Howell
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 337, Entry 891
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 18 Apr 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Maria Pauline Bierman - filia Joannis Bierman & Sarah (formerly Hodson)
    Born: 27 Oct 1910
    Abode: St Brigit's Crescent
    God Parents: Maria Flood
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 337, Entry 892
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 18 Apr 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Vincentius Hoey - filius Jeremiah Hoey & Florentiae (formerly Crane)
    Born: 10 Apr 1920
    Abode: 3 Ruthin St.
    God Parents: Alicia Collingwood
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 338, Entry 893
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 18 Apr 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Franciscus Arthurus Taylor - filius Joannis Henrici Taylor & Mariae (formerly Dunne)
    Born: 2 Apr 1920
    Abode: 6 Methvin St.
    God Parents: Grace Taylor
    Notes: Ipse anno 1945 die 24 mensis Juni ad Sacrum subdiaconatum promotus est (Mill
           Hill Fathers)
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 338, Entry 894
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 23 Apr 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Hilda Elizabeth Gallafent - filia Georgii Gallafent & Catherinae (formerly Gallafent)
    Born: 25 Apr 1911
    Abode: (Adelphi House)
    God Parents: Susanna O'Sullivan
    Notes: sub cond.
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 338, Entry 895
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 23 Apr 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Thomas Bowles - filius Leonardi Bowles & Elizabethae (formerly Glynn)
    Born: 13 Apr 1920
    Abode: 16 Muslin St.
    God Parents: Agnes Byrne
    Notes: Ipse anno 1942 die 24 mensis Octobris matrimonium contraxit cum Edna Maria
           Purchase in ecclesia Sti. Alban apud Pontypool Mon. Wales
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 339, Entry 896
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 23 Apr 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Andreas Hogg - filius Roberti Hogg & Mariae (formerly Hanson)
    Born: 25 Mar 1920
    Abode: 14 Albion St.
    God Parents: Sarah Jones
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 339, Entry 897
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 23 Apr 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Maria Aldridge - filia Danielis Aldridge & Annae (formerly Bebbington)
    Born: 12 Apr 1920
    Abode: 2 Perseverance Place
    God Parents: Helena Thornton
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 339, Entry 898
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 30 Apr 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Joannes Sheelan - filius Joannis Sheelan & Mariae Joannae (formerly Hart)
    Born: 25 Apr 1920
    Abode: 21 Pine St.
    God Parents: Sarah Anna Fitzgerald
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 340, Entry 899
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 30 Apr 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Helena Ryan - filia Elizabeth Ryan, non conjugum
    Born: 7 Apr 1920
    Abode: 53 Adelphi St.
    God Parents: Margarita Nealon
    Notes: confirmata die 11.11.28 in eccles. B.V.M de M. Carmelo apud Salford nomen
           confirm'a. Maria
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 340, Entry 900
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 30 Apr 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Samuel Weaver - filius Samuelis Weaver & Henriettae (Hetty) (formerly Roche)
    Born: 10 Apr 1920
    Abode: 26 Bright St.
    God Parents: Maria Preston
    Notes: Ipse anno 1940 die 2 mensis Novembris matrimonium contraxit cum Agnete
           Pemberton filia Joannis et Annae Pemberton (Clarkson) praesentibus testibus Gulielmo
           Doyle et Maria McCormick in ecclesia cathedrali Sti. Joannis Evang.apud Salford
           Jacobus Cunningham. Vi disp.in mixt. Relig. B 3854
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 340, Entry 901
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 30 Apr 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Dorothae Horrocks - filia Joannis Gulielmi Horrocks & Rachel May (formerly Williams)
    Born: 16 Apr 1920
    Abode: 74 Cannon St.
    God Parents: Elizabeth Williams
    Notes: Ipsa anno 1939 die 30 mensis Septembris matrimonium contraxit cum Frederico
           Hulmes filio Thomae et Joannae Hulmes (Martin) praesentibus testibus Leonardus
           Reynolds et Catherina Reynolds in ecclesia hac Cathedrali Sti. Joannis apud Salford H.
           J. McCabe 30. ix. 39
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 341, Entry 902
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 30 Apr 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Joanna Leith - filia Gulielmi Leith & Franciscae (formerly Youde)
    Born: 10 Apr 1920
    Abode: 12 Mt. Pleasant
    God Parents: Michael Delaney; Rachel Leith
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 341, Entry 903
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 30 Apr 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Editha Fry - filia Ricardi Fry & Beatricis (formerly Pickvance)
    Born: 7 Apr 1920
    Abode: 2 Clare St.
    God Parents: Helena Gilmore
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 341, Entry 904
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 30 Apr 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Jacobus Albertus Newell - filius Gulielimi Newell & Brigidae (formerly Sherlock)
    Born: 3 Nov 1889
    Abode: 92 Arlington St.
    God Parents: Maria Marsden, Testis
    Notes: (sub cond.) Ipse anno 1920 die 1 mensis Maii matrimonium contraxit cum Maria
           Helena Schofield filia Henrici et Sarah (Young) praesentibus testibus Gulielmus Evans
           et Maria Rogers in ecclesia Sti. Joannis Evang.apud Salford Gul. Foy
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 342, Entry 905
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 2 May 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Alexander Healy - filius Alexandri Healy & Mariae (formerly Seddon)
    Born: 20 Apr 1920
    Abode: 25 Corbett St.
    God Parents: Agnes Garrett
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 342, Entry 906
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 7 May 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Margarita Helena (Irene) Sewell - filia Gulielmi Sewell & Annae Joannae (formerly Cunningham)
    Born: 14 Apr 1920
    Abode: 3 Hanover St.
    God Parents: Margarita Berney
    Notes: Ipsa anno 1938 die 26 mensis Novembris matrimonium contraxit cum Samuele Wood
           praesentibus testibus Joanne Sumbland et Beatrice Sumbland in ecclesia Stae. Mariae apud Swinton
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 342, Entry 907
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 9 May 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Joannes Driscoll - filius Gulielmi Driscoll & Mariae (formerly Lyons)
    Born: 27 Apr 1920
    Abode: 18 George St.
    God Parents: Phyllis Gault
    Baptised by: C. Bullock
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 343, Entry 908
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 10 May 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Julia Anna Fernandez - filia Joannis Fernandez & Mariae (formerly Chapman)
    Born: 20 Apr 1920
    Abode: 49 Hodson St.
    God Parents: Maria Anna O'Mara
    Baptised by: C. Bullock
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 343, Entry 909
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 14 May 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Nora Wilcock - filia Jacobi Wilcock & Franciscae (formerly Brown)
    Born: 9 Apr 1920
    Abode: 3 Grosvenor Square
    God Parents: Anna Wilcock
    Baptised by: C. Bullock
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 343, Entry 910
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 14 May 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Josephus Collier - filius Georgii Samuelis Collier & Mariae Helenae (formerly Ward)
    Born: 3 May 1920
    Abode: 1 Devine St.
    God Parents: Julia Saunders
    Baptised by: C. Bullock
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 344, Entry 911
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 14 May 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Gerard Joannes Preston - filius Joannis Preston & Elizabethae Helenae (formerly Murray)
    Born: 10 May 1920
    Abode: 23 Cannon St.
    God Parents: Anna Barry
    Baptised by: C. Bullock
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 344, Entry 912
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 14 May 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Josephus Gerald Reddin - filius Josephi Aloysii Reddin & Lily Miriam (formerly Wordsworth)
    Born: 30 Apr 1920
    Abode: 8 Mount Pleasant Sq.
    God Parents: Vincentius Reddin; Nora Reddin
    Baptised by: C. Bullock
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 344, Entry 913
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 14 May 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Maria Callaghan - filia Jacobi Henrici Callaghan & Sarae (formerly Coffey)
    Born: 30 Apr 1920
    Abode: 50 Albion St.
    God Parents: Carolus Coffey; Anna Coffey
    Baptised by: C. Bullock
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 345, Entry 914
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 16 May 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Maria Keenan - filia Jacobi Keenan & Catherinae Annae (formerly Sinnott)
    Born: 2 May 1920
    Abode: 5 Lupton St.
    God Parents: Mattheus Sinnott; Maria Agnes Sinnott
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 345, Entry 915
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 16 May 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Mattheus Johnson - filius Matthei Johnson & Margaritae (formerly Ryan)
    Born: 6 May 1920
    Abode: 14 Bete St.
    God Parents: Agnes Ryan
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 345, Entry 916
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 16 May 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Francesca Maria Livesey - filia Mariae Livesey, non conjugum
    Born: 2 May 1920
    Abode: 12 Sagar St.
    God Parents: Agnes Kenny
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 346, Entry 917
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 16 May 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Helena (Eileen) Rutter - filia Thomae Rutter & Helenae (formerly Garrett)
    Born: 28 Apr 1920
    Abode: 41 Arliington St.
    God Parents: Lily Rutter
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 346, Entry 918
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 16 May 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Rolandus Hill - filius Leslie Hill & Mariae (formerly Flynn)
    Born: 27 Apr 1920
    Abode: 54 N. George St.
    God Parents: Gulielmus Henricus Marsh; Beatricia Kennedy
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 346, Entry 919
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 16 May 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Edna May Moore - filia Jacobi Moore & Annae (formerly Bisset)
    Born: 1 May 1920
    Abode: 14 Islington Grove
    God Parents: Ernestus Steele; Margaritae Mellor
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 347, Entry 920
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 21 May 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Lily Woodward - filia Caroli Woodward & Joannae (formerly Pearson)
    Born: 14 Jul 1908
    Abode: 8 Mulgreave St.
    God Parents: Eliza. Norbury
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 347, Entry 921
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 21 May 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Edna May Shaw - filia Georgii Shaw & Florentiae (formerly Crowley)
    Born: 6 May 1920
    Abode: 3 Cape St. Regent St. Oldfield Rd.
    God Parents: Maria Pilkington
    Notes: Ipsa anno 1940 die 3 mensis Augusti matrimonium contraxit cum Francisco
           Wainwright filio Francisci et Adae Wainwright (Hanley) praesentibus testibus Patricius
           Mahon et Catherinae Fawcett in ecclesia cathedrali apud Salford H. J. McCabe 3. viii. 40
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 347, Entry 922
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 21 May 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Helena (Eileen) Duff - filia Thomae Duff & Elizabethae Annae (formerly Scott)
    Born: 19 May 1920
    Abode: 11 James St.
    God Parents: Maria Elizabeth Heywood
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 348, Entry 923
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 21 May 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Arthurus Fernley - filius Frederici Fernley & Margaritae (formerly Brazil)
    Born: 5 May 1920
    Abode: 37 Corporation St.
    God Parents: Clara Cox
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 348, Entry 924
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 23 May 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Kathleen Caveney - filia Josephi Caveney & Elizabethae (formerly Fishwick)
    Born: 4 May 1920
    Abode: 24 Hanover St.
    God Parents: Herbertus Pearson; Nora Whittaker
    Notes: Ipsa mat.contraxit in hac ecclesia die 5 Aug. 1939 cum Edwardo Weall F. Buckley
    Baptised by: C. Bullock
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 348, Entry 925
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 23 May 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Michael Patritius Brennan - filius Patritii Brennan & Mariae (formerly Farrell)
    Born: 3 May 1920
    Abode: 2 Cow Lane
    God Parents: Maria Josephine Wenders
    Baptised by: C. Bullock
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 349, Entry 926
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 24 May 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Elizabetha Piper - filia Gulielmi Piper & Mariae (formerly Curry)
    Born: 1 May 1920
    Abode: 5 Hibbert St.
    God Parents: Elizabetha Rostron
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 349, Entry 927
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 24 May 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Edwin Lord - filius Jeremiae Lord & Helenae (formerly Walker)
    Born: 11 May 1920
    Abode: 40 Brewery St.
    God Parents: Eliza. Barrett
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 349, Entry 928
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 24 May 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Maria Margarita O'Brien - filia Michael Joseph O'Brien & Margaritae Josephine (formerly Griffin)
    Born: 13 Apr 1920
    Abode: 11 Portland Avenue
    God Parents: Antonus Joseph Griffin; Kathleen Griffin
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 350, Entry 929
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 27 May 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Thomas Hawkins - filius Caroli Hawkins & Marthae (formerly Adams)
    Born: 10 May 1920
    Abode: 14 Lawn St. L. Broughton
    God Parents: Maria Hawkins
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 350, Entry 930
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 29 May 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Winefreda Burglund - filia Henrici Burglund & Norah Agnetis (formerly McGowan)
    Born: 14 May 1920
    Abode: 30 Union St. off Bury St.
    God Parents: Winefrida Corbett
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 350, Entry 931
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 30 May 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Joannes Josephus Logan - filius Thomae Logan & Margaritae (formerly Donnelly)
    Born: 19 May 1920
    Abode: 64 Rosamond St.
    God Parents: Alphonsus Delaney; Brigidae Ging
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 351, Entry 932
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 30 May 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Maria Green - filia Francisci Green & Franciscae (formerly Whitter)
    Born: 15 May 1920
    Abode: 4 Brooks St.
    God Parents: Thomas Drury; Winefrida Shankland
    Notes: Ipsa anno 1943 die 19 mensis Julii matrimonium contraxit cum Ricardo Haroldus
           Matthews praesentibus testibus Georgio Gulielmo Green et Dorothea Anna Price in ecclesia
           hac cathedrali apud Salford J. Schollick
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 351, Entry 933
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 31 May 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Carolus Lawler - filius Michaelis Lawler & Mariae Beatricis (formerly Mortimer)
    Born: 18 May 1920
    Abode: 11 Wellington St.
    God Parents: Martha Glass, p.p. Mariam Hull
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 351, Entry 934
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 4 Jun 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Wilfridus Creely - filius Joannis Josephi Creely & Margaritae (formerly Finnerty)
    Born: 8 May 1920
    Abode: 32 Sidney St.
    God Parents: Henrietta Barrington
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 352, Entry 935
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 6 Jun 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Clara Geary - filia Roberti Geary & Laurae (formerly Kane)
    Born: 25 May 1920
    Abode: 12 Bath St.
    God Parents: Thomas Kane; Louisa Kane
    Baptised by: C. Bullock
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 352, Entry 936
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 6 Jun 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Ralph Josephus Philips - filius Samuel Philips & Margaritae (formerly Doherty)
    Born: 19 May 1920
    Abode: 10 Diamond St.
    God Parents: Emilia Baker
    Notes: Ipse anno 1941 die 13 mensis Septembris matrimonium contraxit cum Veronica
           Hughes in ecclesia Sti. Bonifatii apud Lr. Broughton C.L.E.
    Baptised by: C. Bullock
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 352, Entry 937
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 7 Jun 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Dorothea O'Brien - filia Gulielmi O'Brien & Elizabethae (formerly Costelloe)
    Born: 3 Jun 1920
    Abode: 5 Leicester St Silk St.
    God Parents: Dorothea Costelloe
    Baptised by: C. Bullock
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 353, Entry 938
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 10 Jun 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Patritius (Jacobus aut Joannes aut Owen) Lynch - filius Owen Lynch & Mariae (formerly Riley)
    Born: 17 Mar 1855
    Abode: 9 Sydney St.
    Notes: Sub Conditione.
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 353, Entry 939
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 11 Jun 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Patritius Josephus McBride - filius Joannis McBride & Elizabethae (formerly George)
    Born: 18 May 1920
    Abode: 22 Sydney St.
    God Parents: Maria Casey
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 353, Entry 940
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 11 Jun 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Gulielmus Gilmore - filius Gulielmi Gilmore & Mariae (formerly Shields)
    Born: 30 May 1920
    Abode: 11 Pine St.
    God Parents: Maria Agnes Carey
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 354, Entry 941
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 11 Jun 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Bernardus O'Toole - filius Caroli O'Toole & Elizabethae Helenae (formerly Hanna)
    Born: 3 Jun 1920
    Abode: 23 Sydney St.
    God Parents: Patritius Burns; Maria Joanna Burns
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 354, Entry 942
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 11 Jun 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Clifford Joannis Groves - filius Georgii Groves & Francescae (formerly Beckett)
    Born: 3 Jun 1920
    Abode: 32 [sic] Corporation St.
    God Parents: Emilia O'Mara
    Notes: [see next entry]
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 354, Entry 943
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 11 Jun 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Emilia Groves - filia Georgii Groves & Francesca (formerly Beckett)
    Born: 3 Jun 1920
    Abode: 30 [sic] Corporation St.
    God Parents: Helena Gerrity
    Notes: [see previous entry]
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 355, Entry 944
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 11 Jun 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Maria Anna Matthews - filia Ernesti Matthews & Helenae (formerly Turner)
    Born: 2 Jun 1920
    Abode: 11 North Hill St.
    God Parents: Maria Anna Brown
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 355, Entry 945
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 11 Jun 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Rhoda Maria Mottishead - filia Beatricis Mottishead
    Born: 2 May 1910
    Abode: 1 Every St.
    God Parents: Agnes Byrne
    Notes: Sub Condit. Conversa
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 355, Entry 946
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 11 Jun 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Alexander Murray - filius Alexandri Jacobi Murray & Sarae Annae (formerly Taggart)
    Born: 22 May 1920
    Abode: 58 Yearsley St.
    God Parents: Martha Boland
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 356, Entry 947
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 13 Jun 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Albertus Taylor - filius Georgii Taylor & Mariae (formerly Chapman)
    Born: 28 May 1920
    Abode: 49 Upper Cleminson St.
    God Parents: Jacobus Collins; Catherina Taylor
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 356, Entry 948
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 13 Jun 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Francescus Bollard - filius Joannis Francesci Bollard & Aliciae (formerly Wheeler)
    Born: 24 May 1920
    Abode: 23 Rodney
    God Parents: Ada Wheeler
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 356, Entry 949
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 13 Jun 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Thoma Creegan - filius Josephi Creegan & Mariae Annae (formerly Green)
    Born: 30 May 1920
    Abode: 27 Methuen St.
    God Parents: Francescus Jackson; Maria Anna Neary
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 357, Entry 950
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 13 Jun 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Jacobus Dalton - filius Jacobi Dalton & Margaritae (formerly Hull)
    Born: 27 May 1920
    Abode: 26 Hall St.
    God Parents: Sara Dalton
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 357, Entry 951
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 13 Jun 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Joan Margarita Tyrrell - filia Jacobi Gulielmi Tyrrell & Mariae (formerly Keohane)
    Born: 8 Jun 1920
    Abode: 4 Reservoir Terr.
    God Parents: Joannis Josephus Keohane; Anna Winifrida Keohane
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 357, Entry 952
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 14 Jun 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Franciscus Arthurus Fogarty - filius Danielis Joannis Fogarty & Josephinae Lily (formerly Burke)
    Born: 11 Jun 1920
    Abode: 6 Bank Place
    God Parents: Josephus Mooney; Lilian Mary Brierley
    Notes: Ipse anno 1943 die 30 mensis Januarii matrimonium contraxit cum Olwen (?)
           Guendolina Law praesentibus testibus Bernardo Law et Josephina Fogarty in ecclesia SS.
           Martyrum apud Urmston M. Reynolds
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 358, Entry 953
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 18 Jun 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Marjerie Bradman - filia Gulielmi Bradman & Mariae (formerly Murray)
    Born: 28 May 1920
    Abode: Great George St.
    God Parents: Anna Williams
    Baptised by: C. Bullock
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 358, Entry 954
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 18 Jun 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Henricus Dwyer - filius Patritii Josephi Dwyer & Mariae (formerly Derbyshire)
    Born: 11 Jun 1920
    Abode: 2A Yorkshire St.
    God Parents: Norah Ryder
    Notes: Ipso anno 1940 die 15 mensis Junii matrimonium contraxit cum Rosa Hilda
           Butterworth fili Josephi Jacobi et Rosae Butterworth praesentibus testibus Josepho Jacobo
           Butterworth et Ada Jackson in ecclesia Cathedralis apud Salford Thomas Falkner
    Baptised by: C. Bullock
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 358, Entry 955
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 18 Jun 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Joanna Kelly - [Child] of Thomae Kelly & Louisae (formerly Waite)
    Born: 29 May 1920
    Abode: 38 Lower Byron St.
    God Parents: Maria Hopkins
    Notes: Confirmata Veronica die 12 Feb. 1933 in eccl. S. Mariae Mulberry St. M/c. H.O'N
    Baptised by: C. Bullock
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 359, Entry 956
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 18 Jun 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Maria Landers - filia Gulielmi Landers & Rosae Annae (formerly Smith)
    Born: 4 Jun 1920
    Abode: 3 Schofield St.
    God Parents: Maria Smith
    Notes: Ipsa anno 1941 die 2 mensis Augusti matrimonium contraxit cum Gulielmo Thorpe
           filius Samuelis et Rosae Thorpe coniugum praesentibus testibus Laurentio Thorpe et
           Christina Hodkinson in ecclesia Cathedralis apud Salfordiem Joseph B. Knight
    Baptised by: C. Bullock
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 359, Entry 957
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 19 Jun 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Joannis Hoyle - filius Gulielmi Hoyle & Catherinae (formerly Cryer)
    Born: 19 Jun 1920
    Abode: 17 Browning St.
    God Parents: Matha Elizabethae Power
    Notes: [mother's maiden name written Cryer natae, but no birth name given]
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 359, Entry 958
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 20 Jun 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Clara Purcell - filia Thomae Purcell & Catharinae (formerly O'Connor)
    Born: 3 Jun 1920
    Abode: 25 Anderson St.
    God Parents: Ricardus Henricus Carter; Clara Carter
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 360, Entry 959
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 21 Jun 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Irene Nealon - filia Ricardi Nealon & Emmae (formerly Crook)
    Born: 7 Jun 1920
    Abode: 11 Blackburn St.
    God Parents: Maria Anna Crook
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 360, Entry 960
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 25 Jun 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Herbertus Carroll - filius Joseph Carroll & Sarae (formerly Goulden)
    Born: 12 Jun 1920
    Abode: 41 Cannon St.
    God Parents: Anna Carroll
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 360, Entry 961
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 25 Jun 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Catherina Crowley - filia Thomae Crowley & Mariae (formerly Russell)
    Born: 10 Jun 1920
    Abode: 7 Richmond Terrace
    God Parents: Maria Russell
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 361, Entry 962
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 28 Jun 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Austin Lyons - filius Jacobi Lyons & Sarae Annae (formerly Tierney)
    Born: 16 Jun 1920
    Abode: 24 Harrison St. L.B.
    God Parents: Jesse McDonald
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 361, Entry 963
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 2 Jul 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Catherina Longworth - filia Elizabeth Longworth, non conjugum
    Born: 24 Jun 1920
    Abode: 10 Cotton St.
    God Parents: Elizabeth Waldron
    Notes: Ipsa anno 1940 die 29 mensis Junii matrimonium contraxit cum Henrico Ferguson
           filio Gulielmi Ferguson et Elizabeth Ferguson (Hughes) praesentibus testibus Thoma
           Hamilton et Maria Hamilton in ecclesia hac cathedrali apud Salford J. Schollick
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 361, Entry 964
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 2 Jul 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Winefrida Dwyer - filia Jacobi Dwyer & Annae (formerly Fallon)
    Born: 20 Jun 1920
    Abode: 2 Hatheron St.
    God Parents: Lydia Bradley
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 362, Entry 965
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 2 Jul 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Franciscus Sullivan - filius Patricii Sullivan & Margaritae (formerly Donovan)
    Born: 9 Jun 1920
    Abode: 26 Corporation St.
    God Parents: Catherina Donovan
    Notes: Confirmatus Joannes die 12 Feb. 1933 in eccl. S. Mariae Mulberry St. M/c. H. O'N
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 362, Entry 966
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 4 Jul 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Alicia Chapman - filia Ricardi Chapman & Catherinae (formerly Doyle)
    Born: 3 Jul 1920
    Abode: 12 Bk. Silk St.
    God Parents: Alicia Doyle
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 362, Entry 967
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 9 Jul 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Thoma Ismay - filius Benjamin Ismay & Honorae (formerly O'Donnell)
    Born: 16 Aug 1916
    Abode: 46 Ford St.
    God Parents: Agnes Byrne
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 363, Entry 968
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 9 Jul 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Joannis Ismay - filius Benjamin Ismay & Honorae (formerly O'Donnell)
    Born: 19 Apr 1920
    Abode: 46 Ford St.
    God Parents: Agnes Byrne
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 363, Entry 969
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 9 Jul 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
David Vanden - filius Victor Vanden & Elizabethae (formerly Hulton)
    Born: 22 Jun 1920
    Abode: 13 Weaver St.
    God Parents: Maria Elizabetha Hunt
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 363, Entry 970
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: Jul 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Samuel Bebbington - filius Samuelis Bebbington & Leah (formerly Dimlow olim Maine)
    Abode: 18 Oldfield Buildings
    Notes: [no birth or baptismal dates but from surrounding entries baptism took place in
           July 1920] Ipse anno 1939 die 23 mensis Decembris matrimonium contraxit cum Dorothea
           Wilkinson praesentibus testibus Joanne J. Murphy et Kathleen Riley in ecclesia hac
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 364, Entry 971
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 11 Jul 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Joanna (Joan) Emmett - filia Gulielmi Emmett & Mariae Elizabethae (formerly Thompson)
    Born: 26 Jun 1920
    Abode: 20 Diamond St.
    God Parents: Anastasia Emmett
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 364, Entry 972
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 11 Jul 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Catherina Margarita Maria Sheeran - filia Edwardi Sheeran & Mariae (formerly Lynskey)
    Born: 5 Jul 1920
    Abode: 269 Chapel St.
    God Parents: Jacobus Sheeran; Catherina Lynskey
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 364, Entry 973
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 11 Jul 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Irene (Irine) Elsie Bruen - filia Caroli Henrici Bruen & Elsie (formerly Bowcock)
    Born: 7 Jul 1920
    Abode: 9 Middlewood St.
    God Parents: Anna Watson
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 365, Entry 974
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 12 Jul 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Joannes Josephus Galvin Singleton - filius Marthae Annae Singleton, non conjugum
    Born: 4 Jul 1920
    Abode: 56 George St.
    God Parents: Maria Helena Reynolds
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 365, Entry 975
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 16 Jul 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Elizabetha Anna Power - filia Thomae Power & Mariae Annae (formerly Healey)
    Born: 3 Jul 1920
    Abode: 20 Mottram St.
    God Parents: Maria Anna Heywood
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 365, Entry 976
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 18 Jul 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Joanna (Joan) Riley - filia Josephi Riley & Luciae (formerly O'Garr)
    Born: 3 Jul 1920
    Abode: 52 Silk St.
    God Parents: Gulielmus Pat. Cochrane; Agnes O'Garr
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 366, Entry 977
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 18 Jul 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Bernardus Archer - filius Caroli Archer & Margaritae (formerly Burke)
    Born: 5 Jul 1920
    Abode: 34 Park St.
    God Parents: Vincentius McConnell; Maria Francisca McConnell
    Notes: Confirmatus Jacobus in eccl. B. V. M. de Monte Carmelo Salford die 16 Dec.
           1933. Ipse anno 1940 die 31 mensis Augusti matrimonium contraxit cum Ludovica
           Pearson in ecclesia S. Joseph apud Salford 5
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 366, Entry 978
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 23 Jul 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Arthurus Cummings - filius Arturi Cummings & Mariae Ludovicae (formerly Hawkins)
    Born: 9 Jul 1920
    Abode: 15 Boundary St.
    God Parents: Catharina Hawkins
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 366, Entry 979
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 25 Jul 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Nora Cooke - filia Joannis Cooke & Mariae Annae (formerly Shea)
    Born: 13 Jul 1920
    Abode: 3 Waddington St.
    God Parents: Georgius Eduardis Phelan; Maria Anna Phelan
    Baptised by: C. Bullock
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 367, Entry 980
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 26 Jul 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Maria Jackson - filia Gulielmi Smallwood Jackson & Mariae (formerly McConnell)
    Born: 17 Jul 1920
    Abode: 6 Albert St.
    God Parents: Anna McConnell
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 367, Entry 981
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 30 Jul 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Eduardus King - filius Michaelis King & Mariae (formerly O'Connell)
    Born: 30 Jun 1920
    Abode: St. Stephen St.
    God Parents: Brigida King
    Notes: Confirmatus die 1. 11. 28 in eccle. B.V.M de Monte Carmelo apud Salford nomen
           confirm. Joseph J. Davies. Ipse anno 1941 die 13 mensis Septembris matrimonium
           contraxit cum Sara Lyons praesentibus testibus Harold Jacobo Southgate et Hilda Maria
           Lyons in ecclesia Stae. Marie de Monte Carmelo apud Blackley M/c. 9 C.L.E.
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 367, Entry 982
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 30 Jul 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Winefrida Stanton - filia Jacobi Stanton & Mariae Joannae (formerly Sherry)
    Born: 17 Jul 1920
    Abode: 36 N. James Henry St.
    God Parents: Sara Anna Fitzgerald
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 368, Entry 983
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 30 Jul 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Isabella Flynn - filia Patricii Flynn & Sarae Joannae (formerly Finlay)
    Born: 19 Jul 1920
    Abode: 23 Pine St.
    God Parents: Maria Joanna Lamb
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 368, Entry 984
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 30 Jul 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Laetitia Riley - filia Joannis Eduardi Riley & Florentiae (formerly Devney)
    Born: 18 Jul 1920
    Abode: 11 Bk. Silk St.
    God Parents: Anna Devney
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 368, Entry 985
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 6 Aug 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Norah Hancock - filia Petri Hancock & Catherinae (formerly Walsh)
    Born: 26 Jul 1920
    Abode: 23 Boundary St.
    God Parents: Lilia Knight
    Baptised by: C. Bullock
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 369, Entry 986
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 6 Aug 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Franciscus Hutchinson - [Child] of Francisci Hutchinson & Francescae (formerly Travis)
    Born: 20 Jul 1920
    Abode: 12 Ark St. Lr. Broughton
    God Parents: Josephus O'Brien; Florentia McKay
    Baptised by: C. Bullock
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 369, Entry 987
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 8 Aug 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Margery Dorothea Casanove - filia Michaelis Casanove & Florentiae Dorotheae (formerly Terry)
    Born: 2 Jul 1920
    Abode: 14 Livingstone St C. on M.
    God Parents: Jacobus Foley; Agnes Foley
    Notes: Ipsa anno 1941 die 8 mensis Decembris matrimonium contraxit cum Joanne Gannon
           filio Danielis et Catherinae Gannon praesentibus testibus Marshall Casanove et Gloria
           Casanove in ecclesia SSi. Nominis apud Manumcium J. Scollick
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 369, Entry 988
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 8 Aug 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Honora Lyons - filia Gulielmi Lyons & Joannae (formerly Gorman)
    Born: 22 Jul 1920
    Abode: 27 Bury St.
    God Parents: Patritius Connolly; Rosa Gibbons
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 370, Entry 989
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 8 Aug 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Edna Elliott - filia Haroldi Elliott & Margaritae (formerly Slingsby)
    Born: 26 Jul 1920
    Abode: 19 Cannon St.
    God Parents: Gulielmus Traynor; Rosa Slingsby
    Notes: Ipsa anno 1940 die 28 mensis Septembris matrimonium contraxit cum Frderico
           Carolo Bennett filio Henrici Bennett et Alexiae Emmae Bennett praesentibus testibus
           Henrico Bennett et Amelia Blanche Peckham in ecclesia hac cathedrali apud Salford
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 370, Entry 990
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 13 Aug 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Hilda Hart - filia Teresae Hart, non conjugum
    Born: 6 Aug 1920
    Abode: 15 Ann St.
    God Parents: Gulielmus Henricus Longworth; Elizabeth Longworth
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 370, Entry 991
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 13 Aug 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Henricus Pendlebury - filius Henrici Pendlebury & Elizabethae (formerly Sweeney)
    Born: 18 Jul 1920
    Abode: 95 Peru St.
    God Parents: Helena Powell
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 371, Entry 992
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 15 Aug 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Joannes Jacobus Ramsey - filius Arturi McCormich & Christinae Ramsey
    Born: 3 Aug 1920
    Abode: 21 Park Place
    God Parents: Michael Joannes Monaghan; Maria Clancy
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 371, Entry 993
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 20 Aug 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Hilda Diggle - filia Gulielmi Diggle & Sarae (formerly Allen olim Flannery)
    Born: 12 Aug 1920
    Abode: 10 Primrose St.
    God Parents: Rosina Cheetam
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 371, Entry 994
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 20 Aug 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Doreen Winefreda Stringer - filia Edwardi Stringer & Helenae (formerly Fagan)
    Born: 5 Aug 1920
    Abode: 7 Marsden St.
    God Parents: Edith Ogden
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 372, Entry 995
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 20 Aug 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Joseph Thomas McKay - filius Roberti McKay & Phoebe (formerly France)
    Born: 6 Aug 1920
    Abode: 40 Peru St.
    God Parents: Samuel Joseph McKay; Maria Collard
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 372, Entry 996
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 21 Aug 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Martinus Hurley - filius Jacobi Hurley & Ceciliae (formerly Gannon)
    Born: 21 Aug 1920
    Abode: 34 Waterloo St.
    God Parents: Maria Ball
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 372, Entry 997
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 22 Aug 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Josephus Kelsey - [Child] of Caroli Kelsey & Margaritae (formerly Molyneux)
    Born: 11 Aug 1920
    Abode: 75 Silk St.
    God Parents: Joannes Molyneux; Maria Molyneux
    Baptised by: Thoma Sharrock
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 373, Entry 998
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 22 Aug 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Marion Lamb - filia Arthuri Lamb & Annae (formerly Hill)
    Born: 24 Jul 1920
    Abode: 9 Wallnes Rd.
    God Parents: Rosa Hill
    Baptised by: Carolo Bullock
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 373, Entry 1000
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 23 Aug 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Ethel Waters - filia Gulielmi Waters & Mariae Aliciae (formerly Dee)
    Born: 12 Aug 1920
    Abode: 8 Russell St. Silk St.
    God Parents: Bridgetta Homan
    Baptised by: C. Bullock
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 374, Entry 1001
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 27 Aug 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Ada Veronica Jennings - filia Thomae Jennings & Mariae Veronicae (formerly Bagley)
    Born: 14 Aug 1920
    Abode: 9 Jones St.
    God Parents: Maria Anna Bagley
    Baptised by: C. Bullock
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 374, Entry 1002
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 27 Aug 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Joannes Griffin - [Child] of Thomae Griffin & Sarae (formerly Clark)
    Born: 14 Aug 1920
    Abode: 7 Russell St.
    God Parents: Maria Chadwick
    Baptised by: C. Bullock
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 374, Entry 1003
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 27 Aug 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Winefrida Sheals - filia Patritii Sheals & Adae (formerly Batty)
    Born: 27 Jul 1920
    Abode: 1 West Stable St.
    God Parents: Maria Helena Gansler
    Notes: Ipsa anno 1943 die 10 mensis 3 matrimonium contraxit cum Joanne J. Baird filio
           Thomae et Sarae Annae praesentibus testibus Gulielmo Baird et Maria Evans in ecclesia
           All Souls Weaste
    Baptised by: C. Bullock
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 375, Entry 1004
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 29 Aug 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Robertus Toms - filius Roberti Toms & Clarae (formerly Skelmerdine)
    Born: 17 Aug 1920
    Abode: 58 Silk St.
    God Parents: Thomas Wilders; Anna Quinn
    Notes: Confirmatus in eccles. S. Jacobi apud Pendleton 30.3.30 Nomen Confirm. Peter J.D.
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 375, Entry 1005
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 29 Aug 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Catharina (Kathleen Marjory) Scott - filia Catharinae Scott, non conjugum
    Born: 17 Aug 1920
    Abode: 26 Hatherton St.
    God Parents: Elizabetha Scott
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 375, Entry 1006
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 29 Aug 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Margarita Burley - filia Haroldi Burley & Elizabetha (formerly Barrington)
    Born: 5 Jul 1920
    Abode: 26 Sydney St.
    God Parents: Harriet Barrington
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 376, Entry 1007
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 30 Aug 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Catherinae Burns - filia Joannis Burns & Catherinae (formerly Kenny)
    Born: 30 Aug 1920
    Abode: 8 Bk. Park Place
    God Parents: Catherina Cooper
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 376, Entry 1008
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 3 Sep 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Josephus McNamara - filius Joannis Gulielmi McNamara & Matildae (formerly Cheetham)
    Born: 26 Aug 1920
    Abode: 8 Devine St.
    God Parents: Norah McNamara
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 376, Entry 1009
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 3 Sep 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Joannis Clifford Smith - filius Gulielmi Smith & Florentiae (formerly Rustage)
    Born: 23 Aug 1920
    Abode: 16 Cotton St.
    God Parents: Sara Smith
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 377, Entry 1010
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 5 Sep 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Eileen Hall - filia Edwardi Hall & Mariae Helenae (formerly Reid)
    Born: 26 Aug 1920
    Abode: 1 Kent Place
    God Parents: Alicia Broughton
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 377, Entry 1011
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 5 Sep 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Benjamin Plant - filius Benjamin Plant & Mariae Agnetis (formerly Carroll)
    Born: 24 Aug 1920
    Abode: 44 Anderson St.
    God Parents: Randall Wood; Helena Wood
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 377, Entry 1012
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 5 Sep 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Hilda Maria Butcher - filia Caroli Butcher & Sarae Joannae (formerly Taylor)
    Born: 12 Aug 1920
    Abode: 7 Irwell Terrace
    God Parents: Thomas O'Brien; Dorothae O'Brien
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 378, Entry 1013
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 5 Sep 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Maria Ethel Siddall - filia Leonardi Siddall & Elizae Annae (formerly Broadbent)
    Born: 2 Aug 1920
    Abode: 11 Park Place
    God Parents: Ethel Siddall
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 378, Entry 1014
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 5 Sep 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Thomas David Stones - filius Timothei O'Leary & Helenae Stones
    Born: 29 Jul 1920
    Abode: 9 Oldfield Buildings
    God Parents: Maria Summer
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 378, Entry 1015
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 12 Sep 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
David Flaherty - filius Joannis Flaherty & Annae (formerly Murphy)
    Born: 1920
    Abode: 22 Corporation St.
    God Parents: Joannes Hayes; Helena Sheridan
    Notes: [Birthday and month blank]
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 379, Entry 1016
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 12 Sep 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Bernardus Vernon Salmon - filius Frederici Begley & Florentiae Salmon
    Born: 15 Aug 1920
    Abode: 18 Hampson St.
    God Parents: Georgius Cawley; Elizabeth Begley
    Notes: non conjugum [Surname originally entered as Begley but crossed out and replaced
           with Salmon]
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 379, Entry 1017
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 12 Sep 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Joannes Gulielmus Toole - filius Thomae Toole & Marion (formerly Clegg)
    Born: 28 Aug 1920
    Abode: 60 George St.
    God Parents: Hugo Devlin; Elizabeth Daniels
    Notes: Confirmatus in eccles. S. Jacobi apud Pendleton 30.3.30 Nomen Confirm. Joseph J.D.
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 379, Entry 1018
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 12 Sep 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Maria Margarita Kelly - filia Christopheri Kelly & Christinae (formerly Kelly)
    Born: 23 Aug 1920
    Abode: 6 Francis Square
    God Parents: Thomas Weston; Agnes Elliott
    Notes: Ipsa Mat.contraxit in hac eccl. Cathedrali cum Franciscum Herbertum Hayes die
           26 Aug. 39 F. Buckley
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 380, Entry 1019
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 17 Sep 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Franciscus Wainwright - filius Francisci Wainwright & Adae (formerly Handley)
    Born: 1 Sep 1920
    Abode: 18 Bath St.
    God Parents: Clara Pearson
    Notes: Ipse anno 1940 die 3 mensis Augusti matrimonium contraxit cum Edna Maria Shaw
           filia Georgii et Florentiae Shaw (Crowley) praesentibus testibus Patricius Mahon et
           Catherina Fawcett in ecclesia cathedrali apud Salford H. J. McCabe 3. viii. 40.
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 380, Entry 1020
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 17 Sep 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Georgius Gulielmus Kemp - filius Alexandri Joannis Kemp & Gertrudis (formerly Spouncer)
    Born: 19 Aug 1920
    Abode: 12 North Jas. Henry St.
    God Parents: Elizabeth Abba Murphy
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 380, Entry 1021
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 17 Sep 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Aemilia Alexia Gribbin - filia Roberti Gribbin & Elizabeth (formerly Schofield)
    Born: 13 Sep 1920
    Abode: 11 Artillery St.
    God Parents: Alexia Gribbin
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 381, Entry 1022
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 17 Sep 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Josephus Franciscus Browne - filius Josephi Gulielmi Browne & Florentiae Adae (formerly Hubbard)
    Born: 14 Aug 1920
    Abode: 18 Liverpool St.
    God Parents: Agnes Byrne
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 381, Entry 1023
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 19 Sep 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Laurentius Eduardus Hoolahan - filius Jacobi Hoolahan & Annae (formerly McGowan)
    Born: 4 Sep 1920
    Abode: 7 Johnson St.
    God Parents: Adelaide George
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 381, Entry 1024
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 24 Sep 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Edwardus Eves -
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 382, Entry 1025
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 24 Sep 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Patricius Ismay -
    God Parents: Madeline Bryan
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 382, Entry 1026
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 24 Sep 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Gulielmus Harrop -
    God Parents: Madeline Bryan
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 382, Entry 1027
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 24 Sep 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Doris Maria Murtagh - filius [sic] Louis Murtagh & Mabel (formerly Wadsworth)
    Born: 5 Sep 1920
    Abode: 37 Tontine St.
    God Parents: Margaritae Murtagh
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 383, Entry 1028
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 24 Sep 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Agnes Thelwell - [Child] of Alfredi Thelwell & Agnetis (formerly Gallop)
    Born: 19 Sep 1920
    Abode: 20 Sydney St.
    God Parents: Charlotta Curran
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 383, Entry 1029
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 1 Oct 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Maria Slater - filius [sic] Joseph Slater & Adae (formerly Robinson)
    Born: 7 Sep 1920
    Abode: 13 Liverpool St.
    God Parents: Maria Lillas
    Notes: Ipsa anno 1941 die 13 mensis Septembris matrimonium contraxit cum Thoma Walker
           filio Josephi et Agnetis Walker praesentibus testibus Frederico Monks et Ada Monks in
           ecclesia hac apud Salford C.L.E.
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 383, Entry 1030
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 3 Oct 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Gulielmus Grundy - filius Gulielmi Grundy & Catherinae (formerly Tilbury)
    Born: 16 Sep 1920
    Abode: 18 Brook St.
    God Parents: Lilian Gorse
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 384, Entry 1031
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 3 Oct 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Ricardus McLoughlin - filius Michael McLoughlin & Brigittae (formerly Dumphy)
    Born: 22 Sep 1920
    Abode: 17 Bk. Park St.
    God Parents: Joannes Gul. Chinnery; Bridie Daly
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 384, Entry 1032
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 3 Oct 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Joannes Kane - filius Michael Kane & Mariae (formerly Walsh)
    Born: 20 Sep 1920
    Abode: 25 Park Place
    God Parents: Michael Walsh; Margarita Walsh
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 384, Entry 1033
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 5 Oct 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Maria Bruce - filia Alexandri Bruce & Liliae (formerly Hall-Fallowfield)
    Born: 26 Sep 1920
    Abode: 12 Stapely St.
    God Parents: Agnes Fallowfield
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 385, Entry 1034
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 6 Oct 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Joannes Henricus Dodd - filius Gul. Dodd & Mariae (formerly Doody)
    Born: 16 Sep 1920
    Abode: 7 Ewart St.
    God Parents: Maria Preston
    Notes: (Domi)
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 385, Entry 1035
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 8 Oct 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Winifreda O'Rourke - filia Thomae O'Rourke & Margaritae (formerly Hall)
    Born: 27 Sep 1920
    Abode: 55 Arlington St.
    God Parents: Elizabeth Shea
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 385, Entry 1036
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 10 Oct 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Elizabetha Berry - filia Joannis Thomae Berry & Elizabethae Annae (formerly Cartwright)
    Born: 28 Sep 1920
    Abode: 4 West Stable St.
    God Parents: Gulielmus Greaney; Elizabetha Greaney
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 386, Entry 1037
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 10 Oct 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Margaritae Hughes - filia Caroli Hughes & Mariae (formerly Delhunty)
    Born: 26 Sep 1920
    Abode: 43 Barrow St.
    God Parents: Thomas O'Brien; Dorothae O'Brien
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 386, Entry 1038
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 10 Oct 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Bernardus Michaelis Mahon - filius Georgii Elborne Mahon & Mariae Elizabethae (formerly Dooley)
    Born: 5 Oct 1920
    Abode: 10 Windsor
    God Parents: Arthuris Elborne Mahon; Martha Ryan
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 386, Entry 1039
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 14 Oct 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Helena (Eileen) Cullen - filia Jacobi Cullen & Elizabethae (formerly Bainbridge)
    Born: 10 Oct 1920
    Abode: 5 Bury's Court
    God Parents: Sara Challoner
    Notes: Confirmata die 16.8.31 in eccles. S. Sebastiani apud Pendleton TERESA
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 387, Entry 1040
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 15 Oct 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Agnes Harrison - filia Stephani Harrison & Marthae (formerly Sherlock)
    Born: 7 Oct 1920
    Abode: Bk. Arlington St.
    God Parents: Agnes Morrison
    Notes: Confirmata die 15 Maii 1932 in hac eccl. H. O'N. Ipsa anno 1942 die 1 mensis
           Augusti matrimonium contraxit cum Alberto Garrett praesentibus testibus Kenneth Garrett
           et Caecilia Harrison in ecclesia Cath. Sti. Joannis apud Salford M. Reynolds
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 387, Entry 1041
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 15 Oct 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Jacobus Toole - filius Patritii Toole & Franciscae (formerly Duffy)
    Born: 9 Oct 1920
    Abode: 48 Arlington St.
    God Parents: Joseph Duffy; Maria Agnes Duffy
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 387, Entry 1042
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 15 Oct 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Edith Agnes Grant - filia Dionyisii Grant & Gertrude (formerly Haley)
    Born: 29 Sep 1920
    Abode: 16 Sharrat St.
    God Parents: Harriet Grant
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 388, Entry 1043
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 15 Oct 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Margarita Calow - filia Jacobi Calow & Ruth (formerly Proctor)
    Born: 8 Oct 1920
    Abode: 17 Diamond St.
    God Parents: Alicia Kelly
    Notes: Ipsa anno 1943 die 9 mensis Martii matrimonium contraxit cum Eduardo Brookes
           praesentibus testibus Thoma Joannes Brookes et Aemilia Modsley in ecclesia hac cathedrali
           apud Salford J.S.
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 388, Entry 1044
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 22 Oct 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Jacobus White - filius Jacobi White & Josephinae (formerly Traynor)
    Born: 18 Oct 1920
    Abode: 12 Hatherton St.
    God Parents: Helena Hopkinson
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 388, Entry 1045
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 22 Oct 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Gulielmus Veldon - filius Gulielimi Veldon & Clarae (formerly Melville)
    Born: 8 Oct 1920
    Abode: 7 Sackville St.
    God Parents: Sarah Doody
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 389, Entry 1046
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 22 Oct 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Maria Gilmore - filia Josephi Gilmore & Helenae (formerly O'Toole)
    Born: 8 Oct 1920
    Abode: 73 Arlington St.
    God Parents: Elizabeth Anna Brakey
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 389, Entry 1047
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 22 Oct 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Gulielmus Henricus Green - filius Alexiae Green
    Born: 23 Sep 1920
    Abode: 19 Middlewood St.
    God Parents: Cecelia Hurley
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 389, Entry 1048
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 22 Oct 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Thomas Jones - filius Thomae Jones & Elizabeth (formerly Chapman)
    Born: 16 Oct 1920
    Abode: 17 Russell St.
    God Parents: Ludovica Chapman
    Baptised by: Gulielmo Foy
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 390, Entry 1049
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 24 Oct 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Bernardus Duffy - filius Joannis Duffy & Lillian (formerly Bailey)
    Born: 9 Oct 1920
    Abode: 35 Brewery St.
    God Parents: Josephus Duffy; Maria Helena Duffy
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 390, Entry 1050
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 24 Oct 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Helena Lee - filia Leonardi Lee & Helenae (formerly Muldoon)
    Born: 10 Oct 1920
    Abode: 16 Gladstone St.
    God Parents: Thoma Ridgers; Delia Muldoon
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 390, Entry 1051
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 24 Oct 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Helena Rielly - filia Gulielmi Rielly & Helenae (formerly Bury)
    Born: 11 Oct 1920
    Abode: 35 Bk. Silk St.
    God Parents: Guliemi Ratcliffe; Helena Simpson
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 391, Entry 1052
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 24 Oct 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Joan Morrison - filia Georgii Henrici Morrison & Elizabethae (formerly Thompson)
    Born: 12 Oct 1920
    Abode: 53 Up. Cleminson St.
    God Parents: Herbertus Doyle; Maria Doyle
    Notes: Ipsa anno 1941 die 17 mensis Maii matrimonium contraxit cum Josepho Noonan
           filio Ricardi praesentibus testibus Vincento Morrison et Catherine Noonan in ecclesia
           hac apud Salford M. Reynolds
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 391, Entry 1053
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 24 Oct 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Joan Isabel Kiernan - filia Augustini Kiernan & Gertrudae (formerly Robinson)
    Born: 16 Oct 1920
    Abode: 34 Oldfield Rd.
    God Parents: Roland Olaf Blum; Cecilia Kath Blum
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 391, Entry 1054
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 24 Oct 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Anna Lawler - filia Joannis Josephi Lawler & Sarae Annae (formerly O'Hara)
    Born: 17 Oct 1920
    Abode: 49 Oldfield Rd.
    God Parents: Joannis Lawler; Maria Lawler
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 392, Entry 1055
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 29 Oct 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Haroldus Bernard Corris - filius Haroldi Corris & Catherinae (formerly Burns)
    Born: 2 Oct 1920
    Abode: 8 Richmond Hill
    God Parents: Susanna Scott
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 392, Entry 1056
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 29 Oct 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Hilda Moore - filia Patricii Moore & Mariae (formerly Waters)
    Born: 5 Oct 1920
    Abode: 10 Browning St.
    God Parents: Maria Callon
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 392, Entry 1057
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 29 Oct 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Elsie Taylor - filia Francesci Taylor & Sarae Annae (formerly Cronin)
    Born: 18 Oct 1920
    Abode: 10 Mason
    God Parents: Sara Anna Chadwick
    Baptised by: Josepho Butler
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 393, Entry 1058
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 27 Oct 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Gulielmus Prince -
    Notes: Hospital (Swinton) [incomplete entry]
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 393, Entry 1059
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 31 Oct 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Georgius Rafter - filius Patritii Rafter & Mariae (formerly Lang)
    Born: 18 Oct 1920
    Abode: 27 North James Henry St.
    God Parents: Joannes Rafter; Winifrida Rafter
    Baptised by: C. Bullock
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 393, Entry 1060
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 31 Oct 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Rosalina Byrne - filia Michaelis Byrne & Gladys (formerly Pratt)
    Born: 10 Oct 1920
    Abode: 4 Victoria St.
    God Parents: Rosalina Foynes
    Baptised by: C. Bullock
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 394, Entry 1061
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 5 Nov 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Brigitta Poole - filia Thomae Poole & Francescae (formerly Houghton)
    Born: 30 Oct 1920
    Abode: 7 Hatherton St.
    God Parents: Herbertus Houghton; Joanna Byrne
    Baptised by: C. Bullock
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 394, Entry 1062
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 5 Nov 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Joanna Maria Maguire - filia Thomae Maguire & Amandae (formerly Mannifield)
    Born: 26 Oct 1920
    Abode: 2 Deal St.
    God Parents: Josephus Patritius Dillon; Winifrida Levell
    Baptised by: C. Bullock
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 394, Entry 1063
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 6 Nov 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Lilian Crook - filia Joannis Crook & Mariae (formerly Cheakley)
    Born: 24 Jun 1918
    Abode: 24 Fletcher St.
    God Parents: Maria Emmett
    Notes: (Sub Conditione)
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 395, Entry 1064
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 6 Nov 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Maria Crook - filia Joannis Crook & Mariae (formerly Cheakley)
    Born: 13 Apr 1916
    Abode: 24 Fletcher St.
    God Parents: Maria Emmett
    Notes: (Sub Conditione) Ipsa anno 1940 die mensis Januarii matrimonium contraxit cum
           Cyrillo Nealon filio Ricardo Nealon et Emmae Nealon praesentibus testibus Alberto
           Eduardo Reid et Catherina Murray in ecclesia hac cathedrali apud Salford cum disp. in
           consang. 2o linea collaterali
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 395, Entry 1065
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 7 Nov 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Anna Fletcher - filia Ernesti Fletcher & Mariae Agnetae (formerly Eastwood)
    Born: 18 Oct 1920
    Abode: 42 Rosamund St.
    God Parents: Joannes Taylor; Elizabeth Brown
    Notes: Ipsa anno 1941 die 20 mensis Septembris matrimonium contraxit cum Guliemo
           Carrol filius Joannis et Margaritae Annae Carrol praesentibus testibus Joanni Josepho
           Taylor et Editha Smith in ecclesia hac apud Salford Josephus B. Knight
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 395, Entry 1066
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 7 Nov 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Amy Elizabeth Donovan - filia Joannis Petri Donovan & Catherinae (formerly Rowen)
    Born: 4 Oct 1920
    Abode: 26 Park Place
    God Parents: Amy Constantia Rowan
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 396, Entry 1067
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 7 Oct [sic] 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Maria Graham - filia Joannis Gulielmi Graham & Mariae (formerly Loughnan)
    Born: 21 Oct 1920
    Abode: 45 Hanover St.
    God Parents: Esther Graham
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 396, Entry 1068
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 7 Nov 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Joannes Helicon - filius Frederici Helicon & Teresae (formerly Henderson)
    Born: 27 Oct 1920
    Abode: 19 Rodney St.
    God Parents: Joannes Georgius Ridgway; Elizabeth Anna Donlan
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 396, Entry 1069
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 12 Nov 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Margarita Swindells - filia Henrici Swindells & Mariae (formerly Gilmore)
    Born: 25 Oct 1920
    Abode: 10 Yearsley St.
    God Parents: Helena Gilmore
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 397, Entry 1070
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 12 Nov 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Julia Saunders - filia Christopheris Saunders & Juliae (formerly Joyce)
    Born: 3 Nov 1920
    Abode: 14 Devine St.
    God Parents: Elsie Keyes
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 397, Entry 1071
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 12 Nov 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Edith Lillian Anglin - filia Gulielmi Anglin & Elizabethae Helenae (formerly Rowen)
    Born: 7 Oct 1920
    Abode: 14 Islington St.
    God Parents: Thomas Thompson; Agnes Kenny
    Baptised by: Jacobo Fallon
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 397, Entry 1072
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 14 Nov 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Gulielmus Hutchinson - filius Gulielmi Hutchinson & Adae (formerly Morris)
    Born: 20 Oct 1920
    Abode: 8 Islington Sq.
    God Parents: Alfredus Hutchinson; Alicia Hutchinson
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 398, Entry 1073
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 15 Nov 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Georgius Lindley - filius Jacobi Lindley & Sarae Joannae (formerly Mather)
    Born: 2 Nov 1920
    Abode: 8 Rose St.
    God Parents: Phyllis Gault
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 398, Entry 1074
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 15 Nov 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Sara Anne Forrester - filia Ricardi Forrester & Mariae Annae (formerly Andrews)
    Born: 4 Nov 1920
    Abode: 26 Islington St.
    God Parents: Margarita Burke
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 398, Entry 1075
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 16 Nov 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Sara Shiels - filia Joannis Shiels & Helenae (formerly Baily)
    Born: 27 Oct 1920
    Abode: 23 Sharratt St.
    God Parents: Margarita Fitzgerald
    Baptised by: Michaele O'Leary
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 399, Entry 1076
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 19 Nov 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Shellah Donnelly - filia Frederici Donnelly & Helenae (formerly Hyland)
    Born: 4 Oct 1920
    Abode: 8 Park Place
    God Parents: Winefreda Hyland
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 399, Entry 1077
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 19 Nov 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Patritius Edwardus Welby - filius Dominici Welby & Emiliae (formerly Morrison)
    Born: 1 Oct 1920
    Abode: 31 Crescent
    God Parents: Jacobus Farrell; Helena McNulty
    Notes: Ipse anno 1941 die 7 mensis Aprilis matrimonium contraxit cum Lillia Helps
           filia Herberti et Mariae Helps praesentibus testibus Dionysio Gleeson et Editha
           Ashworth in ecclesia St. Joannis Salfordien. J.B.Knight. Cum disp. in mixta.
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 399, Entry 1078
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 19 Nov 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Elizabetha McAlea - filia Joannis McAlea & Franciscae (formerly Smith)
    Born: 31 Oct 1920
    Abode: 5 Hatherton St.
    God Parents: Elizabetha Dermody
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 400, Entry 1079
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 19 Nov 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Bernardus Banks - filius Georgi Ricardi Banks & Susie (formerly Critchley olim Brown)
    Born: 10 Nov 1920
    Abode: 1 Waines Court
    God Parents: Gulielmus Leith; Francisca Cooper
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 400, Entry 1080
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 19 Nov 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Bernardus Banks - filius Georgi Ricardi Banks & Susie (formerly Brown)
    Born: 10 Nov 1920
    Abode: 1 Waines Court
    God Parents: Gulielmus Leith; Francisca Cooper
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 400, Entry 1080
    Source: Original Register at LRO Preston
 
Baptism: 19 Nov 1920 Cathedral Church of St John the Evangelist, Salford, Lancs.
Bernardus Whyatt - filius Joseph Whyatt & Ameliae (formerly Andrews)
    Born: 28 Oct 1920
    Abode: 26 Islington St.
    God Parents: Gertrudi Rimmer
    Notes: Confirmatus die 15 Maii 1932 in hac eccl. H. O'N
    Baptised by: Francisco Harrison
    Register: Baptisms 1916 - 1920, Page 400, Entry 1081
    Source: Original Register at LRO Preston
Salford Home & Contents ©Lancashire OnLine Parish Clerks

Lancashire Home